Home / Moto2 / Moto3 / Can Öncü w niedzielę najmłodszym zawodnikiem Moto3

Can Öncü w niedzielę najmłodszym zawodnikiem Moto3

Can Öncü startując w niedzielę w GP Walencji stanie się najmłodszym zawodnikiem w historii klasy Moto3. Turecki zawodnik, mający na koncie tegoroczne mistrzostwo pucharu Red Bull Rookies Cup, w sierpniu skończył 15 lat. Na torze Ricardo Tormo pojedzie z dziką kartą w zespole Red Bull KTM obok Darryna Bindera.

To jego debiut w mistrzostwach świata. Poza zwycięstwem w pucharze Red Bulla, Can Öncü startował też w CEV Moto3, gdzie dwa razy wywalczył miejsce na podium. Za rok pojedzie w pełnym sezonie Moto3 w zespole Akiego Ajo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Czuję się szczęśliwy, podekscytowany i nieco zdenerwowany przed pierwszym startem z dziką kartą w mistrzostwach świata Moto3. Nie mogę się doczekać wskoczenia na motocykl w piątek.” – powiedział Can Öncü.

„Kilka dni wcześniej zrobiliśmy tu testy na torze Ricardo Tormo i poszły całkiem pozytywnie: czułem się dobrze. Mimo, że nie jest to jeden z moich ulubionych torów, to ma wiele zakrętów, a ja to lubię. Moim celem jest przejechanie dobrego weekendu, a w niedzielnym wyścigu chciałbym dobrze pojechać i zobaczymy wtedy, jaki to będzie wynik.” – dodał.

Źródło: bikesportnews.com

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. No jestem bardzo ciekawy jego występu, niech Dorna szykuje powoli Istanbul Park z powrotem czy to do WSBK, czy to do GP, bo zarówno Toprak w SBK, czy bracia Oncu w GP, to mogą być postacie sporo znaczące :)

  2. Z ciekawością będę mu się przyglądać. Oby tylko zbyt „gorąca głowa” i jego osobista, wewnętrzna presja na „pokazanie się” nie spowodowały upadku w zakręcie nr 1. Oczywiście nie życzę mu tego bo chciałabym zobaczyć go w akcji na torze a nie w żwirze. Trzymam kciuki. Nowa krew zawsze jest potrzebna w wyścigach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
191 zapytań w 0,547 sek