Home / Moto2 / Moto3 / Dalla Porta za Navarro, Danny Webb wraca i zastąpi Hanikę

Dalla Porta za Navarro, Danny Webb wraca i zastąpi Hanikę

Danny Webb

Danny Webb niespodziewanie wraca do grand prix w klasie Moto3. W zespole Mahindry zastąpi Karela Hanikę. Webb ścigał się w klasach 125ccm i Moto3 od 2007 roku, po czym w 2013 roku przeniósł się do World Supersport.

Tam jednak nie zagrzał długo miejsca i trafił do British Supersport, jeździł też na Wyspie Man, a także był zawodnikiem testowym. Jednak jego kariera w grand prix zostaje wznowiona. Szczytem osiągnięć Webba jest pole position w ostatnim w historii wyścigu 125ccm w Walencji w 2011 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Z kolei Assen TT  opuści Jorge Navarro, który złamał nogę. Wicelider generalki Moto3 zostanie zastąpiony przez Lorenzo Dalla Portę, obecnego lidera mistrzostw FIM CEV. Navarro złamał dwie kości lewej nogi i mimo, że zostały wstawione śruby, to stan zawodnika nie pozwoli na występ w Holandii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Dalla Porta to zaskoczenie w sumie :) w CEV Repsol też jeździ dla EG?

  2. A co z Karelem Haniką? Przechodzi gdzieś w Moto3 czy wypada całkowicie?

    Pamiętam jakie nadzieje były związane z nim w Moto3, tymczasem wyniki były żadne, za to często jazda niezbyt mądra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,600 sek