Home / Moto2 / Moto3 / Danny Kent powraca do Moto3 z KTM!

Danny Kent powraca do Moto3 z KTM!

Wiemy już, co w najbliższym czasie będzie robił Danny Kent po nieudanym epizodzie w Moto2: wróci do Moto3! Przynajmniej na jeden wyścig. Brytyjczyk zaliczy GP Francji z zespołem KTM. Przypomnijmy, że Kent zdobył mistrzostwo Moto3 w 2015 roku, jednak wtedy jeździł na Hondzie. KTM-a zna z wcześniejszych sezonów.

Danny Kent nie pojechał w zespole Kiefer Racing w GP Ameryk w Moto2, a potem ogłoszono odejście Brytyjczyka z niemieckiej ekipy. Dzika karta na wyścig w Le Mans jest dla niego okazją szybkiego powrotu do ścigania i być może do walki o zwycięstwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Po zapoznaniu się z sytuacją Danny’ego Kenta w mistrzostwach świata, zespół, Red Bull oraz KTM wspólnie doszli do wniosku, że możemy poprosić go o test i pomoc w rozwinięciu motocykla.” – powiedział menedżer oficjalnego zespołu, Aki Ajo. „Danny to zawodnik, który był już częścią naszej ekipy, wie jak pracujemy. Wierzymy, że jego doświadczenia mogą dać nam bardzo wiele jeśli chodzi o techniczną stronę rozwoju.”

„Dodatkowo, każdy zawodnik potrzebuje ścigania, więc zaoferowaliśmy mu możliwość pojechania z nami wyścigu w Le Mans z dziką kartą. Jestem przekonany, że wynik tej współpracy będzie satysfakcjonujący dla obu stron.” – dodał Ajo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Oncu powinien przejść do WSS?

View Results

Loading ... Loading ...

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. No beka w sumie, trzeci raz w RB Ajo. Myślę, że teraz będzie jeździł w Moto3 jak najdłużej będzie mógł, tylko co potem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,359 sek