Home / Moto2 / Moto3 / “Diggia” pojedzie w Moto2 na Speed Up

“Diggia” pojedzie w Moto2 na Speed Up

Jeden z najlepszych zawodników Moto3 – Fabio di Giannantonio – za rok zmieni serię wyścigową i będzie się już ścigał w pośredniej kategorii Moto2. Jego partnerem będzie Jorge Navarro. Obaj podpisali kontrakty do 2020 roku z zespołem Speed Upa, który wystawia w Moto2 swoje własne motocykle.

W tym roku Speed Up korzysta z usług Fabio Quartararo, ale Francuza już za rok – dzięki kilku świetnym wyścigom – zobaczymy w królewskiej kategorii MotoGP. Drugi zawodnik Speed Upa – Danny Kent – stracił właśnie posadę z powodu słabych wyników. Na razie zastąpi do Edgar Pons, lider CEV Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W tym roku di Giannantonio jedzie swój trzeci – i na razie najlepszy – sezon w Moto3. W debiucie w 2016 roku był szósty na koniec sezonu. Rok temu piąty, a w bieżącym sezonie zajmuje trzecią lokatę, ze stratą 41 punktów do lidera. Przez całą karierę związany był z ekipą Fausto Gresiniego.

Fot. facebook.com/FabioDiggia21

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Debiutował w GP jako uczeń podstawówki? :D

    Fajnie widzieć Diggię w Moto2. A Speed Up i tak kogoś potrzebuje.

  2. Pioruńsko zdolny zawodnik ale w tym sezonie bywa że jest trochę “za miękki”. Cieszy mnie jego awans do Moto2 i oby dał sobie radę :-)) Nie zapominajmy też że i Navarro potrafi zaskoczyć :-)

  3. Dobry wybór. Nie ma sensu tracić czasu w Moto3. Chłopak jest już gotowy. :) Pierwsza czwórka sezonu Moto3 awansuje do Moto2. To mi się podoba. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
183 zapytań w 0,552 sek