Home / Moto2 / Moto3 / Dominique Aegerter testował motocykl Sutera

Dominique Aegerter testował motocykl Sutera

Dominique Aegerter Suter

Dominique Aegerter odbył we wtorek i środę prywatny test motocykla Suter. W Mugello Szwajcar dosiadał wersji 2016 szwajcarskiego producenta podwozi.

We Włoszech odbył się więc trzeci test Motocykla Suter z udziałem Dominique Aegertera, którego były zespół CarXpert zakończył współpracę ze szwajcarską firmą po sezonie 2014. Szwajcar ponownie testował motocykl na torze wyścigowym. Po tym jak Domi testował w przeszłości wersje motocykla z rocznika 2013 i 2015 przyszedł czas na sprawdzenie wersji 2016.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Domi Aegerter Suter(Maszyna Suter Racing Technology z rocznika 2016)

Po teście, 4 listopada odbędzie się inne wydarzenie «Super10Kampf» pod hasłem «80ies» na hali stadionu w Zurychu. ,,Byłem teraz dwa dni w Mugello z możliwością sprawdzenia prototypu Sutera na bieżący rok. Wyczucie motocykla jest bardzo dobre. W piątek będę obecny na Super10Kampf, zaś w przyszłym tygodniu muszę się udać na odbycie służby wojskowej.*”

Termin zgłoszenia się na udział w wyścigu w Walencji z dziką kartą niestety już upłynął. Wie o tym Dominique, którego życzenie o udziale nie dojdzie do skutku. ,,Z 95-procentową pewnością mój udział w wyścigu w Walencji nie będzie miał miejsca.” – mówi Szwajcar.

Nowy motocykl Sutera na sezon 2017 zostanie przetestowany przez Dominique Aegertera i Danny’ego Kenta 16 i 17 listopada na torze Jerez.

*- Obowiązek służby wojskowej w Szwajcarii trwa od ukończenia 19 lat do ukończenia 34 roku życia (w niektórych przypadkach do 50 lat). Każdego roku ok. 20.000 rekrutów jest szkolonych przez okres 18 do 21 tygodni w ramach szkolenia podstawowego. Ponadto wszyscy mężczyźni (i nie tylko) są zobowiązani do stałego trenowania strzelania. Prawie w każdej miejscowości znajdują się strzelnice, gdzie ich mieszkańcy trenują według ustalonych harmonogramów. Jako ciekawostkę dodamy, że każdy podlegający służbie wojskowej po przeszkoleniu miał pełne wyposażenie wojskowe w swoim domu (łącznie z karabinem i amunicją!), co w przypadku ogłoszenia alertu pozwalało im stawić się natychmiast w ustalonym miejscu w pełni gotowym do wykonania zadań. Ostatnio zmieniono ten przepis pozwalając na przechowywanie broni i amunicji w miejscach do tego przeznaczonych, a nie w domu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

komentarze 2

  1. Szkoda, to Domi w Walencji nie pościga się. Mój ulubiony zawodnik z Moto2, fajnie agresywnie jeżdżący. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie dobrze się czuł na Suterze, a i sama maszyna będzie mocna. No w końcu wraca moto z 3 tytułami mistrzowskimi, w dodatku jeden zdobyty z MM ;p

    • Też mu od jakiegoś czasu kibicuję. A przynajmniej kibicowałem w tym czasie gdy był w stanie walczyć o podia, i nawet wtedy gdy wygrał w Niemczech. Ta przesiadka na Kalexa to w mojej ocenie była czysto desperacka i trochę spowodowana decyzją połączonego już teamu Interwetten żeby zrezygnować z Sutera. I o ile Luthiemu wyszło to na dobre, to Aegerter dużo stracił – jedynym udanym wyścigiem dla niego było GP Włoch 2015. Oby za rok był w stanie powalczyć o coś więcej niż okolice 10. miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,348 sek