Home / Moto2 / Moto3 / Ducati myśli o Moto3, ale w dalszej perspektywie

Ducati myśli o Moto3, ale w dalszej perspektywie

Paolo Ciabatti

Szef zespołu Ducati w MotoGP Paolo Ciabatti przyznał, że marka z Borgo Panigale rozważa stworzenie własnego projektu w Moto3, ale na pewno nie stanie się to wcześniej niż w 2018 roku.

Ducati ma już kilka zespołów satelickich w MotoGP i w ten sposób stara się szukać młodych talentów, ale mimo to zdaniem Ciabattiego, nie wyczerpuje to wszystkich możliwości wprowadzenia do pierwszego zespołu nowych zawodników.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Mamy swoje zespoły satelickie, dzięki czemu obiecujący zawodnicy mogą wejść do MotoGP bez presji jazdy w fabrycznej ekipie, ale Moto3 to coś innego, coś także interesującego.” – powiedział w Walencji Ciabatti.

„To nie jest konkretny plan. To coś, o czym myślimy, ale nie stanie się to przed przyszłym rokiem, ponieważ żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Tak czy inaczej, jeśli wszystko pójdzie dobrze w MotoGP, możemy rozważyć budowę motocyka Moto3. Choć nie mamy w tym momencie żadnego konkretnego planu.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: bikesportnews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,307 sek