Home / Slider / Dwa śmiertelne wypadki na Wyspie Man

Dwa śmiertelne wypadki na Wyspie Man

image

Czarny weekend w wyścigach motocyklowych zbiera kolejne żniwo. W sobotę podczas Isle of Man TT doszło do dwóch wypadków, w których zginęli zawodnicy, startujący na Wyspie Man.

Podczas treningu kategorii Superstock śmierć poniósł Paul “Shoey” Shoesmith. 50-latek wypadł w sekcji Sulby Straight. Zawodnik z brytyjskiego Lancashire startował w TT od 2005 roku. Jego najlepszą pozycją było 15. miejsce w 2011 roku podczas wyścigów Superbike i Senior.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas wyścigu Sidecarów zginął z kolei 27-letni kierowca Dwight Beare. Wyścig został przerwany czerwoną flagą. Australijczyk był mieszkańcem Onchan na Wyspie Man, a w TT zadebiutował w 2014 roku, osiągając wtedy 12. pozycję. Startował w parze ze swoim ojcem, Noelem.

AU1447260

W tym roku pasażerem wózka był Benjamin Binns, który trafił do szpitala z kontuzją kolana. Wyścig Sidecarów wznowiono na dystansie czterech okrążeń.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: newsletter.co.uk, crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,422 sek