Home / Gry / eMotoGP Polish League: Aprilia górą. Mert Uncuru zwycięża na Sachsenringu (+wideo)

eMotoGP Polish League: Aprilia górą. Mert Uncuru zwycięża na Sachsenringu (+wideo)

Siódmą runę polskich, motocyklowych rozgrywek esportowych wygrał po raz pierwszy turecki zawodnik el_turco_35_. Pomimo nieobecności, Patryk Mytych nadal pozostaje liderem klasyfikacji generalnej.

Sachsenring to obiekt na którym nie ma zbyt wielu miejsc do wyprzedzania i wydawać by się mogło, że wyścig na tym krętym torze nie będzie obfitował w zbyt wiele akcji. Rzeczywistość okazała się być zupełnie inna i wyścig na niemieckim torze trafił do jednych z najbardziej emocjonujących w historii eMotoGP Polish League.

Wielkim nieobecnym był Patryk Mytych – aktualny mistrz pierwszej edycji eMotoGP Polish League oraz lider klasyfikacji generalnej. To była idealna szansa dla Łukasza Dąbrowskiego który wygrywając wyścig mógł nawet objąć pierwsze miejsce w tabeli. Kwalifikacje należały do tureckiego zawodnika Merta Uncuru, ale Dąbrowski stracił do niego zaledwie 0.157 sek. Trzeci w linii już z ponad półsekundową przewagą ustawił się francuz Cruzito_34. Zgodnie z przewidywaniami o zwycięstwo miała walczyć raczej pierwsza dwójka która prezentowała wyraźnie lepsze tempo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyścig to faktycznie ostra walka na łokcie pomiędzy polskim i tureckim graczem. Waszka_46 zmieniał się pierwszą pozycją z el_turco_35_ co kilka okrążeń, a sytuacja była tak napięta że ważnym punktem było nie popełnienie błędu któregoś z nich. Niestety w połowie wyścigu Łukasz Dąbrowski zaliczył upadek, który kosztował go zwycięstwo. Mert Uncuru bezpiecznie dojechał do mety na pierwszej pozycji odnosząc swoją pierwszą wygraną w eMotoGP Polish League i jednocześnie stając się pierwszym w historii zwycięzcą grającym motocyklem Aprilia. Drugie miejsce na podium wywalczył świetnie jadący Kuba Lotz na Suzuki. Kuba nie popełniał błędów, jechał szybko i stabilnie co w przypadku wywrotki Łukasza Dąbrowskiego musiało zakończyć się zdobyciem 20 punktów. Ostatecznie na podium wdrapał się Waszka_46, ale było to okupione ciężką walką z Karolem Szymańskim i Krystianem Milanowskim, nie raz na granicy upadku. Mimo wszystko zdobyte 16 punktów pozwoliły mu na dogonienie w generalce Patryka Mytycha.

Kolejna runda odbędzie się na hiszpańskim torze Aragon, który ma najdłuższą prostą startową w kalendarzu eMotoGP Polish League. Ten wyścig może być przełomowy niemal dla każdego zawodnika w klasyfikacji generalnej, ponieważ różnice między nimi są minimalne na całej rozciągłości.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Transmisja z wyścigu szóstej rundy eMotoGP Polish League:

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek TeamGucio1846ZerkeModularPrzedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL, Ścigacz.pl oraz Gucio Racing.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,200 sek