Home / Gry / eMotoGP Polish League: Łukasz Dąbrowski nowym liderem generalki!

eMotoGP Polish League: Łukasz Dąbrowski nowym liderem generalki!

Ósma runda eMotoGP Polish League to ogromne szczęście Łukasza Dąbrowskiego, niesamowity pech Patryka Mytycha i przede wszystkim świetna walka do samej mety.

Kolejna runda polskich, motocyklowych rozgrywek esportowych odbyła się na torze Aragon w Hiszpanii. Tor cechują dość łagodne zakręty, wysoka średnia prędkość przejazdu i kluczowa długa prosta przed metą. Klasycznie dla rozgrywek, Patryk Mytych w kwalifikacjach pokazał, że niezależnie od układu toru jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Udowodnił to najlepiej jak tylko mógł czyli zdobywając kolejne Pole Position w swojej esportowej karierze. Drugie miejsce zajął Łukasz Dąbrowski, a trzeci był zwycięzca poprzedniej rundy na Sachsenringu – Mert Uruncu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po starcie spod świateł Mytych uwikłał się w spory karambol spadając niemal na koniec stawki, a to było bardzo na rękę Dąbrowskiemu, który błyskawicznie zaczął odjeżdżać na czele stawki. Przypomnijmy, że ta dwójka bezpośrednio walczy o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Chwilę później gdy Patryk próbował jeszcze odrobić straty stało się coś niesamowitego – nowym graczem który postanowił się wmieszać w zabawę było zerwane połączenie internetowe co poskutkowało wyrzuceniem Patryka z serwera i katastrofalną stratą punktów oraz szans na obronę pierwszego miejsca w tabeli. Oczywiście sytuację bezwzględnie wykorzystał Łukasz Dąbrowski który dowiózł swoje Ducati na szczyt podium, tym samym stając się liderem eMotoGP Polish League pierwszy raz w tej edycji.

Drugie miejsce z rzędu zaliczył Kuba Lotz, który zdecydowanie jest ostatnio na fali. Zawodnik Suzuki przez cały wyścig jechał niezwykle pewnie i stabilnie, co pozwoliło mu wypracować bezpieczną przewagę nad trzecim w tej rundzie Fabienem z Francji. Dla Cruzito był to jeden z najlepszych wyścigów tej edycji ligi. Na uwagę zasługuje Karol Szymański który w walce o szóste miejsce pokazał pazur i kawał dobrego ścigania.

Prawdę mówiąc nie było jeszcze polskich rozgrywek eMotoGP w których rywalizacja byłaby tak wyrównana. Za nami ósma runda a w klasyfikacji generalnej jest po prostu ścisk i tak naprawdę nie klaruje się wyraźne TOP3 na koniec sezonu. Do końca zostały jeszcze cztery wyścigi, a kolejny z nich odbędzie się na argentyńskim torze Termas. Czy Mytych zdoła odzyskać prowadzenie w generalce?

Kliknij, aby pominąć reklamy

Transmisja z wyścigu szóstej rundy eMotoGP Polish League:

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek TeamGucio1846ZerkeModularPrzedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL, Ścigacz.pl oraz Gucio Racing.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,242 sek