Home / Gry / eMotoGP Polish League: Patryk Mytych dominuje na Motegi!

eMotoGP Polish League: Patryk Mytych dominuje na Motegi!

Korsarz_27 na wirtualnej japońskiej ziemi był absolutnie nie do zatrzymania. Polski gracz nie pozostawił złudzeń rywalom złudzeń co do układu sił w polskich rozgrywkach.

Motegi to jeden z trudniejszych torów wyścigowych w kalendarzu eMotoGP Polish League. Obiekt cechują bardzo ostre zakręty, mocne hamowania i gwałtowne przyspieszenia. Nie sprzyja także fakt, iż nawierzchnia japońskiego toru jest bardzo śliska. Już samo to stanowiło dla zawodników bardzo duże wyzwanie. Jak więc sobie poradzili?

W kwalifikacjach po raz kolejny bezkonkurencyjny był Patryk Mytych na Suzuki. Polski zawodnik miał, aż półtorej sekundy przewagi nad drugim Łukaszem Dąbrowskim ścigającym się w barwach Ducati. Trzecie pole startowe wywalczył Mert Uruncu na Aprilii. Start wyścigu był niezwykle przewrotny i to dosłownie! W pierwszym zakręcie zakotłowało się tak bardzo, że cała niemal cała czołówka wyleciała z toru, a prowadzenie objął T-Jay33 ze Szwajcarii, który startował aż z ósmego pola. Gdy wyścig nieco się ustabilizował w pogoń ruszyli Korsarz_27 i Waszka_46, ale tylko temu pierwszemu udało się odrobić straty i to z nawiązką. To właśnie Patryk Mytych sięgnął po kolejne zwycięstwo, umacniając się w klasyfikacji generalnej. Łukasz tym razem musiał się zadowolić ósmym miejscem. Drugą pozycję na podium wywalczył el_turco_35_. Największe starcie rozegrało się jednak w walce o podium. Sporo upadków i błędów zawodników spowodowały, że walka o najniższy stopień podium była zacięta do samego końca. Najlepiej w tej sytuacji wyszedł szwedzki zawodnik Jayswe83 jako jedyny ścigający się na motocyklu marki Honda.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kolejna runda odbędzie się na szalonym torze Algavre w portugalskim Portimao. Obiekt ma ogrom różnorodnych zakrętów, a przede wszystkim mnóstwo zwariowanych spadków i wzniesień. Będzie to pierwszy raz jak gracze eMotoGP Polish League wystartują na tym torze. Zapowiada się naprawdę mocna runda.

Transmisja z wyścigu piątej rundy eMotoGP Polish League:

Kwalifikacje:

Wyścig:

Kliknij, aby pominąć reklamy

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek TeamGucio1846ZerkeModularPrzedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL, Ścigacz.pl oraz Gucio Racing.

Komentarze: 1

  1. Obcokrajowcy mieszają na polskim podwórku. W ogóle to jest dziwne. Patryk to mega gość, jest super szybki, wygrywa tu z palcem w t**** ale np na MŚ to jeszcze za mało. Obyśmy się kiedyś doczekali polskiej flagi w eMŚ bo bliżej nam tu do tego niż w prawdziwych wyścigach :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,313 sek