Home / Moto2 / Moto3 / Fabio di Giannantonio złamał obojczyk

Fabio di Giannantonio złamał obojczyk

Pechowo i przedwcześnie zakończyły się testy Moto3 dla Fabio di Giannantonio. Włoch na prywatnej sesji na torze w Walencji upadł i złamał obojczyk. Dla Włocha z zespołu Fausto Gresiniego to dopiero drugi sezon w mistrzostwach świata. Na testach na Ricardo Tormo pojawiło się kilku zawodników z Moto3 i Moto2.

Środowe testy obfitowały w potężne podmuchy wiatru i być może to było jedną z przyczyn, że Di Giannantonio przewrócił się w zakręcie #4. Od razu trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego złamanie prawego obojczyka.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Wczoraj, pierwszego dnia testów zrobiliśmy tylko kilka okrążeń z powodu silnego wiatru. Dziś rano, drugiego dnia testów nie rozpoczęliśmy w najlepszy sposób, ponieważ od razu lekki wypadek. Jednak potem kontynuowaliśmy testy w dobry sposób. Na koniec dnia testowaliśmy trochę ustawienia i przez prawdopodobnie zimne opony zaliczyłem high-side’a, upadając i łamiąc obojczyk. Szkoda, ale moje nastawienie pozostaje pozytywne. Muszę wrócić do formy najszybciej jak to możliwe!” – powiedział sam poszkodowany.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,431 sek