Home / Moto2 / Moto3 / Fenati potwierdzony przez Marinelli Snipers. “To dla niego start od zera”

Fenati potwierdzony przez Marinelli Snipers. “To dla niego start od zera”

Dyrektor techniczny zespołu Marinelli Snipers potwierdził, że jego ekipa zrezygnowała z umowy z Makarem Jurczenko (nieoficjalne informacje mówią o niewywiązaniu się ze zobowiązań finansowych przez młodego Kazacha), a jego miejsce w 2019 roku zajmie Romano Fenati. Włoch, który wróci w ten sposób z Moto2 do Moto3, będzie jednak musiał pokazać swoją dojrzałość, której tak brakowało mu w poprzednich miesiącach.

Fenati miał już umowę z MV Agustą na rok 2019 w Moto2, ale została ona rozwiązana. Kiedy pojawiły się pogłoski, że jednak włoski producent będzie chciał wrócić do kontraktu, to ostatecznie zdecydowano o zatrudnieniu Dominique’a Aegertera. Fenati trafia natomiast do zespołu, który pozbył się go po GP San Marino. Ma walczyć o najwyższe cele. Jego partnerem będzie Tony Arbolino.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Cecchini wyjaśnił, co stało za decyzjami o zatrudnieniu Fenatiego, który kilkukrotnie narażał się na krytykę za swoje zachowanie. “To tak, jakby zaczynał od zera. To dla niego nowe życie. W porządku, popełnił błąd, ogromny błąd, ale myślę, że media potraktowały go gorzej, niż na to zasłużył.”

“Naciskamy więc wspólnie, aby rozpocząć “nowe życie”. To dla nas dobra sytuacja, ponieważ w przyszłym roku będziemy mieli młodego zawodnika – jest nim Toni – i doświadczonego zawodnika. Obaj mogą znaleźć się z nami na szczycie.” – dodał dyrektor techniczny Marinelli Snipers.

Jurczenko nie zostanie z niczym – według niepotwierdzonych na razie informacji może związać się z ekipą RBA Boe Skull Rider i pozostać w Moto3.

Źródło: motorsport.com
Fot. Marinelli Snipers

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. A tymczasem…

    “Włoch [Romania Fenati] został zatrzymany przez policję, po tym jak jechał z nadmierną prędkością swoim Audi Q3 autostradą A14 we Włoszech. Początkowo 22-latek nie chciał zatrzymać się do kontroli, więc służby były zmuszone ścigać Fenatiego przez kilka kilometrów. Ostatecznie dopięły swego.

    Fenati w końcu się zatrzymał, ale nie był to koniec jego problemów. W trakcie rutynowej kontroli dokumentów wdał się w dyskusję z policjantami. Atmosferę miało podgrzać również zachowanie dziewczyny Fenatiego, która nerwowo reagowała na kolejne słowa funkcjonariuszy. ”

    https://sportowefakty.wp.pl/wyscigi-motocyklowe/789261/znow-glosno-o-romano-fenatim-wloch-zatrzymany-przez-policje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 0,521 sek