Home / Moto2 / Moto3 / Fenati stracił przyszłoroczny kontrakt z MV Agustą (aktualizacja)

Fenati stracił przyszłoroczny kontrakt z MV Agustą (aktualizacja)

Niewykluczone, że szokujące zachowanie Romano Fenatiego w niedzielnym wyścigu Moto2 będzie go kosztowało nie tylko dwa wyścigi przerwy od ścigania, ale również przyszłość w mistrzostwach świata. Giovanni Castiglioni na instagramie napisał, że Włoch taką postawą nie może reprezentować marki MV Agusta, która powróci za rok do grand prix.

Przypomnijmy, że Fenati miał dołączyć do nowego projektu w Moto2, pod nazwą MV Agusta. W rzeczywistości będzie to kooperacja z zespołem Forward Racing. Nie zmienia to jednak faktu, że włoska marka oficjalnie wraca do mistrzostw świata. I Włoch miałby ją reprezentować.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tyle tylko, że Fenati, który w GP San Marino złapał za dźwignię hamulca w motocyklu Stefano Manziego przy szybkości 200km/h zaszkodził sobie na tyle, że jak napisał Castiglioni, kontrakt może zostać rozwiązany.

“To była najgorsza i najsmutniejsza rzecz, jaką widziałem w wyścigach motocyklowych. Prawdziwi sportowcy nigdy by tak nie postąpili. Gdybym był Dorną, zabroniłbym mu ścigania się gdziekolwiek na świecie. Jeśli chodzi o kontrakt z MV Agustą w Moto2, będę się w każdy sposób przeciwstawiał jego zrealizowaniu. To się nie może wydarzyć, on nie reprezentuje wartości, jakie za cel stawia sobie nasza marka.” – napisał szef MV Agusty.

AKTUALIZACJA: MV Agusta i zespół Forward Racing oficjalnie przyznali, że kontrakt z Romano Fenatim został rozwiązany.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. czy fenatii jest taki głupi niedojrzały czy poprostu powinien sie leczyc

  2. Fenati to taki Mario Balotelli wyścigów motocyklowych.Talent ma,ale raczej na pewno go zmarnuje.

  3. Teraz będzie woził pizze na skuterze.

  4. szkoda! talent ma, ale nie umie trzymać nerwów na wodzy! Przecież to nie jego pierwszy numer, więc limit chyba już wykorzystany! zrobi miejsce innym, może o wiekszym talencie. A jak kolega wyżej napisał: teraz skuter i pizza…….. smutne

  5. I weź takiego wyprzedź na innym skuterze to ci wsadzi kij w koło albo zrobi przymusowe stoppie.

  6. Koles jednym ruchem przegral swoje zycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 0,626 sek