Home / Moto2 / Moto3 / Fenati zwolniony z zespołu Marinelli Snipers!

Fenati zwolniony z zespołu Marinelli Snipers!

Romano Fenati nie dokończy sezonu w Moto2 w barwach ekipy Marinelli Snipers. Dziś rano ekipa ta poinformowała, że rozwiązany został kontrakt, obowiązujący do końca roku. Po sezonie Włoch miał przejść do MV Agusty, ale niewykluczone, że i ten zespół znajdzie sposób, by rozwiązać umowę, co zapowiedział już Giovanni Castiglioni.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Oto jesteśmy. Teraz możemy poinformować, że zespół Marinelli Snipers odstąpi od umowy z zawodnikiem Romano Fenatim ze skutkiem natychmiastowym, za niesportowe, niebezpieczne i szkodliwe zachowanie. Z ogromnym żalem pragniemy zauważyć, że jego nieodpowiedzialne działanie zagroziło życiu innego zawodnika i nie może być tłumaczone w jakikolwiek sposób. Zawodnik od tej chwili nie będzie uczestniczył w kolejnych wyścigach z zespołem Marinelli Snipers. Zespół i wspierający go sponsorzy, pragną przeprosić wszystkich fanów mistrzostw świata.” – można przeczytać w oświadczeniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 14

 1. Bardzo dobra decyzja. Przynajmniej zespół zareagował prawidłowo, bo oficjalna kara 2 wyścigów to kpina. Dwa wyścigi to mogłyby być, za wybryk przy próbnym starcie, a przy tej prędkości i recydywie to minimum 12 m-cy, a najlepiej dyskwalifikacja na 2 lata na wszystkie serie pod egidą FIM.

 2. motocyklowy Santino Ferrucci

 3. to chyba drugi koniec fenatiego?

  • Obawiam się, że trzeci też się kiedyś wydarzy…

   Wcale nie wykluczone, że w sezonie 2019 znów go będziemy oglądać. Sprawa przycichnie, wrócą sponsorzy, pójdzie historyjka z przeprosinami, zrozumieniem błędów młodości, tłumaczeniem emocjami, deklaracją poprawy, drugą szansą dla takiego talentu itd. No dobra, trochę przesadziłem: przeprosin wcale nie musi być…

 4. Paweł Krupka dobrze przewidział ten ruch

 5. Nie lubię Fenattiego za to jak zachowywał się w zeszłym roku, zwłaszcza przy wyjazdach z pit na koniec kwalifikacji.
  Ponieważ jednak nikt nie komentuje całości sytuacji (nieuważnie oglądacie:-P) to macie https://www.youtube.com/watch?v=GOq89OsIhTg
  Za to drugie Manzi dostał 6 pól w plecy.
  Przypomina wam to coś?
  A pierwsza akcja do rozważenia dla komentujących kolizję Lorenzo, Dovizioso rzekomo spowodowanej przez Pedrosę.

  • Nikt nie broni Manziego, dostał karę (o jej wysokości nie będę dyskutował) i tyle.

   Nic jednak nie usprawiedliwia zachowania Fenatiego. Wybobrażasz sobie, co by było, gdyby każdy się tak rewanżował po zbyt agresywnej jeździe przeciwnika?

   Ps. Odnośnie Pedrosy – ja nie widziałem tam jego najmniejszej winy.

 6. Bardzo poprawne zachowanie ze strony zespolu. Szacunek.

 7. Bardzo dobrze! Sędziowie nie potrafili zrobić porządku z tym kretynem to zespoły to zrobią! Przecz z chamstwem :)

 8. a może Dorna im wszystkim powiedziała, co i jak mają zrobić… sędziowie 2 wyścigi kary, zespół go zwalnia, a nowy nie przyjmuje. Może nawet zabroniła któremukolwiek zespołowi przyjmowanie Fenatiego. Nie wiadomo w jakim gronie i na jakim szczeblu podejmowane były decyzje. Tak czy siak dobrze.

 9. No to chybba jego koniec. W takiej chwale zakonczyc kariere? Szkoda bo utalentowany ale debil

 10. Bardzo ubolewam nad tym, co wyczynia Romano. Był jednym z moich ulubionych zawodników, zapowiadał się świetnie. Niestety w sporcie nie ma miejsca na bandytyzm, a tak należy określić to zachowanie. Decyzje jak najbardziej słuszne zarówno ze strony Marinelli, jak i MV Agusty.

 11. To już raczej jest koniec jego przygody ze ściganiem, w jakiejkolwiek formie.
  Trochę szkoda, że jego kariera tak się potoczyła.
  Na pocieszenie, dedykuję mu ten piękny utwór:
  https://www.youtube.com/watch?v=KolfEhV-KiA

 12. Teraz całe towarzystwo Dorny powinno podać się do dymisji. Takie mam marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 0,813 sek