Home / Moto2 / Moto3 / Franco Morbidelli mistrzem świata Moto2! Luthi nie wystartuje (+wideo)

Franco Morbidelli mistrzem świata Moto2! Luthi nie wystartuje (+wideo)

Niestety, w GP Malezji nie będziemy mieć okazji oglądać walki o tytuł mistrza świata w pośredniej kategorii grand prix. Po potężnym wypadku i kontuzji kolana, Thomas Luthi nie będzie w stanie wystartować w niedzielnym wyścigu, a to oznacza, że nie odrobi punktów do prowadzącego w klasyfikacji Franco Morbidelliego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Włoch z brazylijskimi korzeniami już w tym momencie zostaje zatem mistrzem świata Moto2 na sezon 2017. Morbidelli miał doskonały początek sezonu – wygrał trzy pierwsze wyścigi, a potem dołożył pięć kolejnych zwycięstw. I choć w drugiej części sezonu straty odrabiał niezwykle równo jeżdżący Luthi, to w zamorskich wyścigach Szwajcar pogubił się i tylko raz zamknął TOP10.

Luthi zostaje w ten sposób wicemistrzem: kolejni zawodnicy w generalce tracą do niego już powyżej 50 punktów. Zarówno Szwajcar, jak i Morbidelli za rok zadebiutują w MotoGP. Poniżej możecie zobaczyć wypadek, jaki przydarzył się Luthiemu w sobotę i który zakończył jego szanse.

Kliknij, aby pominąć reklamy

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,411 sek