Home / Moto2 / Moto3 / Gardner: Wciąż nie rozumiem, czemu się wywróciłem

Gardner: Wciąż nie rozumiem, czemu się wywróciłem

Start Remiego Gardnera w wyścigu Moto2 podczas GP Hiszpanii zakończył się w wyjściu z zakrętu pierwszego, zaliczył on highside’a na swoim Kalexie teamu SAG.

Australijczyk, który miał walczyć o swoje 2. podium w sezonie, zabrał ze sobą z toru Alexa Marqueza i Dimas Ekky Pratame, co zaskutkowało czerwoną flagą.

Pośpieszne naprawy w boksie Marc VDS pozwoliły Marquezowi wystartować z pitlane, ale Gardner i Pratama nie dostali zgody na powrót do stawki, na szczęście obaj uniknęli poważnych obrażeń.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Udało mi się całkiem dobrze wystartować i po lekkiej walce na łokcie (z Marquezem) w pierwszym zakręcie wcisnąłem się na 3. miejsce, po czum zaliczyłem highside’a i to był koniec czegoś, co mogło być kolejnym dobrym rezultatem.” – powiedział Gardner, którego z ponownego startu wykluczyło wstrząśnienie.

„Ciągle nie do końca rozumiem, czemu się wywróciłem i dlaczego nie pozwolili mi wystartować ponownie. Przepraszam zespół oraz wszystkich tych, którzy mnie wspierają. Najważniejsze, że jestem cały i pozostaję na piątym miejscu w mistrzostwach. Na pewno wrócę mocniejszy w Le Mans.” – dodał Australijczyk.

Remy, który zdobył swoje pierwsze podium w Argentynie i aktualnie jedzie swoje najlepsze mistrzostwa w karierze, ma nadzieje na kolejne trofea i laury.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: Kacper Moszyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 0,452 sek