Home / Moto2 / Moto3 / GP Andaluzji: Premierowe zwycięstwo “Bestii” w Moto2!

GP Andaluzji: Premierowe zwycięstwo “Bestii” w Moto2!

Enea Bastianini sięgnął w Jerez de la Frontera po pierwsze w karierze zwycięstwo. Włoch przez kilka okrążeń musiał dzielnie bronić się przed napierającym Luką Marinim. Ostatecznie jednak dojechał przed nim z blisko trzysekundową przewagą. Podium dopełnił Marco Bezzecchi, który do samego końca „czuł oddech” Sama Lowesa. Debiutant Aron Canet ponownie przeciął linię mety jako piąty. Tetsuta Nagashima nie prezentował zbyt wysokiej formy po poważnej wywrotce w wolnym treningu. Zdobyte punkty pozwoliły mu jednak utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy mieli do przejechania 23. okrążenia. Startujący z PP Marco Bezzecchi utrzymał prowadzenie. Jeszcze na tym samym okrążeniu stracił jednak “żółty plastron” na rzecz Enei Bastianiniego i swojego zespołowego partnera, Luki Mariniego. Kolejne pozycje zajmowali Sam Lowes, Jorge Navarro, Jorge Martin, Aron Canet, Thomas Luthi i Marcel Schrotter. Czołową dziesiątkę zamykał Xavi Vierge. Na siedemnaste miejsce spadł lider tabeli Tetsuta Nagashima, który odczuwał skutki wywrotki odniesionej w trakcie wolnego treningu. Jeszcze dalej znajdowali się Lorenzo Baldassarri, Joe Roberts i Augusto Fernandez.

„Bestia” narzucił bardzo wysokie tempo, dzięki czemu stawka dość szybko uległa rozwarstwieniu. Martin przypuścił skuteczny atak na swojego imiennika Navarro. Tymczasem wywrotkę w zakręcie szóstym zaliczył Jake Dixon. Okrążenie później w tym samym łuku z wyścigiem pożegnał się Daniel Kasmayudin. Zgruzowany motocykl wymagał interwencji gaśniczej.

Bastianini z okrążenia na okrążenie nieznaczenie powiększał przewagę nad kierowcami SKY VR46. Navarro odzyskał pozycję kosztem Martina. Okazało się jednak, że zyskał ją w nieregulaminowy sposób. Martin w międzyczasie został wyprzedzony przez Caneta, w związku z czym musiał przepuścić obu rodaków. Tymczasem festiwal upadków trwał w najlepsze. Najpierw w „dwójce” wywrotkę zaliczył Lorenzo Dalla Porta. Później w „szóstce” z wyścigiem pożegnał się Hector Garzo. Następnie w trzynastym zakręcie „na deskach” wylądował Somkiat Chantra.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marini, podobnie jak przed tygodniem, wszedł na wyższy poziom, dzięki czemu sukcesywnie zbliżał się do Bastianiniego. Oddalił się od Bezzecchiego, do którego z kolei zbliżał się Sam Lowes. Canet odskoczył od Navarro i Martina. Vierge natomiast wyprzedził Schrottera. Na piętnastą pozycję awansował Nagashima, z kolei na osiemnastą Baldassarri. Czołową dwudziestkę zamykał Fernandez.

Na 15. okrążeń przed metą o pozycję lidera walczyli „Bestia” z Marinim, natomiast o trzecią lokatę Bezzecchi z Lowesem. Samotnie na piątym miejscu, tak jak tydzień temu, jechał Aron Canet. Tymczasem w „dziewiątce” z wyścigiem pożegnał się Jorge Navarro. Przypomnijmy, że tydzień temu Hiszpan „na deskach” wylądował już w pierwszym zakręcie.

Bastianini zaliczył uślizg przodu w zakręcie ósmym, co o mało nie kosztowało go utratę pozycji lidera. Każdy kolejny błąd mógł go jednak kosztować natychmiastową utratę lokaty. Tymczasem Nagashima wyraźnie poprawił tempo w drugiej połowie wyścigu, dzięki czemu piął się w górę tabeli. Na jedenaście „kółek” przed metą znajdował się na jedenastym miejscu. Wywrotkę w „dziewiątce” zaliczył Hafizh Syahrin.

„Bestia” po kilku gorszych okrążeniach, ponownie zyskał przewagę nad Marinim. Przyrodni brat Rossiego wyraźnie spuścił z tonu i w okamgnieniu stracił kontakt z rodakiem. Nadal jednak posiadał 1,5 sekundy przewagi nad zespołowym partnerem Bezzecchim, który z kolei odskoczył od Lowesa. Jeszcze większą stratę posiadał Canet. Debiutant z Półwyspu Iberyjskiego również jednak nie czuł zagrożenia ze strony szóstego Jorge Martina. Tymczasem Nagashima ze Stefano Manzim dogonili „pociąg” zawodników walczących ósmą pozycję. Grupę prowadził Vierge przed Schrotterem i Bulegą. Japończyk był już na tylnym kole ostatniego z nich, jednak zaliczył uślizg przedniego koła w dziewiątym zakręcie, w konsekwencji czego o mało nie wypadł w żwir. Szybko jednak wrócił na wysokie obroty i na kolejnym kółku w „dwójce” przypuścił skuteczny atak na Bulegę. Do boksów, prawdopodobnie z przyczyn technicznych, zjechał Simone Corsi. Wywrotkę w pierwszym zakręcie zaliczył „Balda”. Co ciekawe w „trzynastce” był już bliski wysiadki i „high’side’a”.

Bastianini przeciął linię mety z blisko trzysekundową przewagą nad Marinim. Bezzecchi utrzymał podium przed Lowesem, który pod koniec zniwelował stratę do Włicha. Partnerzy zespołowi z zespołu SKY VR46 tak serdecznie sobie gratulowali, że zderzyli się i obaj upadli w żwir. Na szczęście bez większych konsekwencji. W dużych odstępach czasowych między sobą do mety dojechali Canet, Martin i Luthi. Nagashima próbował jeszcze zaatakować Schrottera w nawrocie im. Jorge Lorenzo. Japończyk zbyt mocno jednak opóźnił hamowanie, w konsekwencji czego zamiast zyskać stracił pozycję na rzecz Manziego.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
Pos Rider Nat Team Bike Time
1 Enea Bastianini ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 39m 23.922s
2 Luca Marini ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 39m 26.075s
3 Marco Bezzecchi ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 39m 27.165s
4 Sam Lowes GBR EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 39m 27.739s
5 Aron Canet SPA Openbank Aspar Team Moto2 (Speed Up) 39m 33.077s
6 Jorge Martin SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) 39m 35.910s
7 Thomas Luthi SWI Liqui Moly Intact GP (Kalex) 39m 37.779s
8 Xavi Vierge SPA Petronas Sprinta Racing (Kalex) 39m 43.512s
9 Stefano Manzi ITA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) 39m 44.121s
10 Marcel Schrotter GER Liqui Moly Intact GP (Kalex) 39m 44.184s
11 Tetsuta Nagashima JPN Red Bull KTM Ajo (Kalex) 39m 44.369s
12 Nicolo Bulega ITA Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 39m 45.386s
13 Augusto Fernandez SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 39m 48.726s
14 Remy Gardner AUS Onexox TKKR SAG Team (Kalex) 39m 50.292s
15 Marcos Ramirez SPA Tennor American Racing (Kalex) 39m 50.940s
16 Edgar Pons SPA Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 39m 51.048s
17 Joe Roberts USA Tennor American Racing (Kalex) 39m 54.150s
18 Fabio Di Giannantonio ITA Beta Tools Speed Up (Speed Up) 39m 54.817s
19 Bo Bendsneyder NED NTS RW Racing GP (NTS) 40m 5.600s
20 Andi Farid Izdihar INA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 40m 5.715s
Lorenzo Baldassarri ITA Flexbox HP 40 (Kalex) DNF
Simone Corsi ITA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) DNF
Hafizh Syahrin MAL Openbank Aspar Team Moto2 (Speed Up) DNF
Jorge Navarro SPA Beta Tools Speed Up (Speed Up) DNF
Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) DNF
Hector Garzo SPA Flexbox HP 40 (Kalex) DNF
Lorenzo Dalla Porta ITA Italtrans Racing Team (Kalex) DNF
Kasma Daniel MAL Onexox TKKR SAG Team (Kalex) DNF
Jake Dixon GBR Petronas Sprinta Racing (Kalex) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarze 2

  1. Włosi zgarniają pierwsze pełne podium w Moto2. Ale Bastianini dzisiaj był raczej bezbłędny.

  2. Brawo dla A.Caneta dobrze się odnalazł w moto2 mimo straconego tytułu z moto3. Mam nadzieje ze w końcu stanie na podium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,435 sek