Home / Moto2 / Moto3 / GP Aragonii: Foggia wygrywa z Oncu na finiszu Moto3!

GP Aragonii: Foggia wygrywa z Oncu na finiszu Moto3!

Dennis Foggia „rzutem na taśmę” wygrał z Denizem Oncu wyścig o GP Aragonii na torze Motorland Aragon. Na uwagę zasługuje fakt, że Włoch na początku rywalizacji znajdował się poza czołową dziesiątką. Podium dopełnił Ayumi Sasaki. Do mety po wywrotkach nie dojechali pretendenci do tytułu mistrzowskiego – Pedro Acosta i Sergio Garcia.

Zawodnicy mieli do przejechania dziewiętnaście okrążeń. Startujący z pole position Darryn Binder utrzymał prowadzenie po starcie. Za nim znajdowali się Gabriel Rodrigo i Sergio Garcia, który wyprzedził Argentyńczyka w zakręcie piątym. Kolejne pozycje zajmowali Tatsuki Suzuki, Jeremy Alcoba, Andrea Migno i Deniz Oncu. Na ósmym miejscu jechał Pedro Acosta, który wyprzedzał Xaviera Artigasa, Lorenzo Fellona i Izana Guevarę. Na dwunastej lokacie znajdował sie Niccolo Antonelli, a za nim Jaume Masia i Dennis Foggia. Dopiero szesnastą pozycję zajmował Romano Fenati.

Na drugim okrążeniu Rodrigo i Garcia wyszli na czoło stawki. Binder walczył o trzecie miejsce z Migno, który wyprzedził go w zakręcie dwunastym. Na szóstą lokatę awansował Acosta. Na piętnaste miejsce spadł Foggia, natomiast na siedemnaste Fenati.

Na trzecim kółku nowym liderem został Migno przed Garcią i Binderem. Rodrigo spadł na czwarte miejsce. Między Argentyńczykiem a Acostą doszło do kontaktu, w wyniku czego obaj o mało się nie wywrócili. Najszybsze okrążenie odnotował Ryusei Yamanaka. Wywrotkę w zakręcie dwunastym zaliczył jadący na dziewiątej lokacie Filip Salac.

Na czwartym okrążeniu na pozycję lidera wyszedł Oncu przed Bindera i Migno. Za nimi znajdowali się walczący o tytuł Garcia i Acosta. Na ósme miejsce awansował Foggia, z kolei na dziesiąte Fenati. Na piętnastą pozycję spadł natomiast Masia.

Na piątym kółku Acosta awansował na drugie miejsce. Wyścig nadal prowadził Oncu. Garcia awansował na trzecią pozycję po udanym ataku na Bindera. Piąte miejsce zajmował Artigas przed Foggią, Migno, Ayumim Sasakim i Fenatim. Czołową dziesiątkę dopełniał Suzuki przed Rodrigo, Fellonem i Alcobą.

Na szóstym okrążeniu Garcia i Artigas wyprzedzili Acostę, awansując odpowiednio na drugą i trzecią lokatę. Wywrotkę w ostatnim zakręcie toru zaliczył natomiast po kontakcie z Fenatim Rodrigo.

Na siódmym kółku Oncu nadal utrzymywał prowadzenie. Za nim walczyli Garcia z kierowcami Leopard Racing – Artigasem i Foggią. Włoch otrzymał jednak ostrzeżenie za przekraczanie limitów toru, w związku z czym musiał mieć się na baczności. Piątą pozycję zajmował Acosta, który wyprzedzał Sasakiego, Bindera, Guevarę i Migno. Czołową dziesiątkę dopełniał Fellon, który także dostał ostrzeżenie „track limits”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na ósmym okrążeniu znakomity awans zaliczył Guevara. Mistrz świata juniorów awansował na czwartą lokatę, przedzielając Artigasa i Foggię. Nadal prowadził Oncu przed Garcią. Na siódme miejsce spadł Acosta, którego wyprzedził Sasaki. Ósmą lokatę zajmował  Darryn Binder przed Migno i Fellonem.

Na dziesięć kółek przed metą po raz pierwszy na czele znalazł się Artigas. Za drugim Oncu jechali Garcia, Guevara i Foggia. Szóste miejsce zajmował Acosta przed Sasakim, Migno i Fellonem. Jako dziesiąty jechał Binder. Tymczasem w piątym zakręcie z wyścigiem po wywrotce pożegnał się Carlos Tatay.

Na dziewięć okrążeń przed metą Oncu powrócił na czoło stawki. Drugie miejsce zajmował Garcia przed duetem Leoparda – Foggią i Artigasem. Piątą lokatę okupował Guevara przed Acostą, Sasakim i Migno. Dziesiąty Fellon otrzymał karę „long-lap” za nagminne przekraczanie limitów toru.

Na osiem kółek przed metą Garcia spadł na czwarte miejsce, za Foggię i Artigasa. Acosta skutecznie zaatakował Guevarę. Za mistrzem świata juniorów znajdowali się Sasaki, Migno, Binder i zamykający czołową dziesiątkę Suzuki.

Na siedem okrążeń przed metą Foggią skutecznie zaatakował pozycję lidera Oncu. Za Turkiem znajdował się Artigas. Acosta awansował na czwartą pozycję po udanym ataku na Garcię. Szósty jechał Guevara przed Sasakim, Migno i Binderem. Dziesiąte miejsce nadal zajmował Suzuki, który wyprzedzał Antonelliego. Jako trzynasty jechał Masia, który wyprzedzał Fellona. Spadek Francuza to skutek wyżej wspomnianej kary.

Na sześć kółek przed metą Oncu powrócił na czoło grupy walczącej o zwycięstwo. Foggia spadł na czwartą pozycję, będąc wyprzedzonym również przez Garcię i Artigasa. Regres zaliczył także Acosta, który jechał szósty, będąc wyprzedzonym jeszcze przez Guevarę. Lider tabeli znajdował się przed Sasakim, Migno, Binderem i Antonellim, który odebrał dziesiąte miejsce Suzukiemu. Yamanka zrzucił z kolei na piętnastą lokatę Fellona.

Na pięć okrążeń przed metą Oncu ponownie miał za sobą duet Leoparda – Foggię i Artigasa. Czwarte i piąte miejsce okupowali Garcia i Guevara, którzy wyprzedzali Acostę. Dalsza grupa pozostawała bez zmian – siódmy Sasaki wyprzedzał Migno, Bindera i Antonelliego.

Na cztery kółka przed metą Garcia awansował na trzecie miejsce po ataku na Artigasa. Chwilę później, w piątym zakręcie, kierowca Leopard Racing został ścięty z toru przez Acostę! W tej sytuacji Garcia miał szansę na odrobienie dużej ilości punktów do kierowcy Red Bull KTM Ajo.

Na trzy okrążenia przed metą w walce o zwycięstwo pozostawała grupa, która składała się z dziewięciu zawodników. Prowadził Oncu przed Foggią i Garcią. Czwarte miejsce zajmował Guevara przed Sasakim i Migno. Na siódmą lokatę awansował Anotnelli, który wyprzedzał Bindera i Masię. Czołową dziesiątkę dopełniał ponownie Suzuki.

Przedostatnie kółko wyścigu jako lider rozpoczął Foggia, który wyprzedził na prostej start-meta Oncu. W „korkociągu” Turek stracił także drugie miejsce na rzecz Garcii, jednak zdołał go skontrować. Za wiceliderem tabeli znajdował się jego team-partner Guevara. Czołowa czwórka nieco odjechała od piątego Sasakiego.

Na ostatnim okrążeniu Oncu mocnym opóźnieniem hamowania próbował zaatakować Foggię, jednak nieskutecznie. Sztuka ta jednak udała mu się w zakręcie piątym. Ich walkę oglądał Guevara, który wyprzedził Garcię. Za nimi znajdowali się także Sasaki, Antonelli i Migno. W zakręcie dwunastym doszło do nieprawdopodobnej sytuacji – „na deskach” wylądował Garcia, grzebiąc swoje szanse na odrobienie dużej straty w punktacji!

Wyścig ostatecznie wygrał Foggia, który skutecznie zaatakował Oncu w ostatnim zakręcie toru. Wyprzedził Turka różnicą zaledwie czterdziestu jeden tysięcznych sekundy! Podium uzupełnił Sasaki, który okazał się lepszy od Guevary i Antonelliego. Szóste miejsce zajął Migno przed Binderem. Jako siódmy linię mety przeciął Stefano Nepa. Czołową dziesiątkę dopełnili Suzuki, Masia i Yamanaka. Pozostałe punkty wywalczyli Adrian Fernandez, Syarifuddin Azman, Romano Fenati i Riccardo Rossi. Szczególne brawa należą się Azmanowi, który debiutuje w serii oraz Fenatiemu, który musiał atakować po wyjeździe z toru.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Dennis Foggia ITA Leopard Racing (Honda) 37m 53.710s
2 Deniz Öncü TUR Red Bull KTM Tech 3 (KTM) 37m 53.751s
3 Ayumu Sasaki JPN Red Bull KTM Tech 3 (KTM) 37m 54.354s
4 Izan Guevara SPA GAVIOTA GASGAS Aspar Team (GASGAS) 37m 54.418s
5 Niccolò Antonelli ITA Avintia VR46 (KTM) 37m 54.588s
6 Andrea Migno ITA Rivacold Snipers Team (Honda) 37m 54.890s
7 Darryn Binder RSA Petronas Sprinta Racing (Honda) 37m 55.843s
8 Stefano Nepa ITA BOE Owlride (KTM) 37m 56.395s
9 Tatsuki Suzuki JPN SIC58 Squadra Corse (Honda) 37m 56.496s
10 Jaume Masia SPA Red Bull KTM Ajo (KTM) 37m 58.424s
11 Ryusei Yamanaka JPN CarXpert PruestelGP (KTM) 38m 1.985s
12 Adrian Fernandez SPA Sterilgarda Max Racing Team (Husqvarna) 38m 3.209s
13 Syarifuddin Azman MAL Petronas Sprinta Racing (Honda) 38m 3.355s
14 Romano Fenati ITA Sterilgarda Max Racing Team (Husqvarna) 38m 8.507s
15 Riccardo Rossi ITA BOE Owlride (KTM) 38m 12.590s
16 Kaito Toba JPN CIP Green Power (KTM) 38m 12.604s
17 Yuki Kunii JPN Honda Team Asia (Honda) 38m 12.982s
18 Sergio Garcia SPA GAVIOTA GASGAS Aspar Team (GASGAS) 38m 13.598s
19 Maximilian Kofler AUT CIP Green Power (KTM) 38m 13.643s
20 Andi Farid Izdihar INA Honda Team Asia (Honda) 38m 32.350s
21 Alberto Surra ITA Rivacold Snipers Team (Honda) 38m 32.454s
Jeremy Alcoba SPA Indonesian Racing Gresini Moto3 (Honda) DNF
Lorenzo Fellon FRA SIC58 Squadra Corse (Honda) DNF
Xavier Artigas SPA Leopard Racing (Honda) DNF
Pedro Acosta SPA Red Bull KTM Ajo (KTM) DNF
Carlos Tatay SPA Avintia Esponsorama Moto3 (KTM) DNF
Gabriel Rodrigo ARG Indonesian Racing Gresini Moto3 (Honda) DNF
Filip Salac CZE CarXpert PruestelGP (KTM) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarzy 6

  1. Ahhhh…. Kiedy on w końcu wygra. Tak mu kibicowałem i znowu nie udana próba. No cóż Deniz zawsze warto spróbować w Misano. Ładne podium Sasakiego znowu na tym torze. Acosta popełniający błąd? Nie możliwe, a jednak. Rodrigo to gorąca głowa, która nie nadaje sie na wyścigi. Ma talent ale psyche już nie. Prócz tego warto spojrzeć na świetny debiut Azmana który skończył na trzynastym miejscu! Gratulacje dla Foggi choć wolałem by wygrał Oncu

  2. Realizacja tego wyścigu to ponury żart. Ostatnie koło, trzech chłopa wchodzi razem w zakręt, a my dostajemy wrzut na tablicę Guevarry. Co zaszło między Alcobą i Fellonem? Też nie wiadomo. Forma, za co wy im płacicie?

  3. Nie zdziwie sie, jak Garcia wlasnie dzisiaj przegral tytuł.

    • Garcia zawalił niesamowicie. Na miękko dojechałby na 3 miejscu, zniwelował stratę do Acosty, który jak widać miewa gorsze decyzje i wywarł presję w końcówce sezonu. A do tego zbliżył się Foggia i nawet wicemistrzostwa teraz nie jest pewien. Fajnie zobaczyć na podium Sasakiego, którego uważam za jednego z największych pechowców w Moto3.

      • Taki to on pechowiec jak i Rodrigo. Jedzie piąty sezon, a to jego drugie podium. Ma trochę pecha, ale takie wyniki nie dają mu za bardzo szans na cokolwiek. Z drugiej strony, Arenas przez lata też był takim ogórem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
184 zapytań w 1,533 sek