Home / Moto2 / Moto3 / GP Hiszpanii: Zwycięstwo Mariniego! Wywrotka Bezzecchiego i Luthiego

GP Hiszpanii: Zwycięstwo Mariniego! Wywrotka Bezzecchiego i Luthiego

Luca Marini sięgnął po zwycięstwo na torze Jerez de la Frontera, przecinając linię mety przed liderem tabeli Tetsutą Nagashimą. Podium dopełnił zdobywca pole position, który do samego końca pod presją trzymał Sam Lowes. Wysokie piąte miejsce zajął debiutant Aron Canet. Wyścigu po wywrotce nie zakończył m.in. Marco Bezzecchi i Thomas Luthi.

Zawodnicy mieli do przejechania 23. Okrążeniu. Prowadzenie utrzymał Jorge Martin. Wywrotkę w pierwszym zakręcie zaliczył drugi w „czasówce” jego imiennik Navarro po kontakcie z Marco Bezzecchim. Na drugą lokatę awansował więc Aron Canet, za którym podążali Luca Marini, Sam Lowes, Marcel Schrotter i lider kl. gen. Tetsuta Nagashima. Kolejne pozycje zajmowali Marco Bezzecchi, Remy Gardner, Xavi Vierge i Enea Bastianini.

W pierwszym zakręcie drugiego okrążeniu Nagashima przypuścił skuteczny atak na Lowesa. Bezzecchi natomiast wyprzedził Schrottera. Martin utrzymywał prowadzenie, jednak tuż zanim znajdowali się Canet i Marini. Włoch w nawrocie im Jorge Lorenzo wyprzedził wicemistrza świata Moto3. Tymczasem Jake Dixon otrzymał karę przejazdu dłuższej nitki toru za falstart.

Bezzecchi awansował na piąte miejsce, z kolei Lowes stracił szóstą pozycję na rzecz Schrotter. W nawrocie Lorenzo pozycję na rzecz Caneta zyskał Nagashima. Do czołowej dziesiątki awansował Lorenzo Baldassarri.

Na piątym okrążeniu w „piątce” skuteczny atak na Martina przeprowadził Marini. Chwilę później wyprzedził go również jego zespołowy partner Nagashima. Na tylnym kole Caneta siedział natomiast Bezzecchi. Hiszpan niedługo utrzymał się przed Włochem i po raz trzeci stracił lokatę w ostatnim zakręcie toru. Tymczasem po kontakcie wywrotkę w „szóstce” zaliczyli Somkiat Chantra i Marcos Ramirez. Winien kolizji był Hiszpan, który dosłownie „ściął z toru” Taja.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marini narzucał tempo, jednak Nagashima nie pozostawał mu dłużny. Dystans tracił do nich Martin, którego w zakręcie szóstym wyprzedził Bezzecchi. Chwilę później jednak Włoch wywrócił się w „dziesiątce”.

Nagashima nie dawał za wygraną i robił wszystko, by zbliżyć się do Mariniego. Uzyskał nawet rekord toru, który poprzednio należał do Baldassarriego. Ich tempo próbował trzymać Martin. Kolejne pozycje zajmowali Canet, Lowes, Gardner, Vierge i wyżej wspomniany Baldassarri. Czołową dziesiątkę dopełniali Hafizh Syahrin i Thomas Luthi. W punktowanej piętnastce mieścili się również Fabio DiGiannantonio, Bastianini, Hector Garzo, Nicolo Bulega i Augusto Fernandez. Tymczasem w „jedenastce” wywrotkę zaliczył Schrotter.

W zakręcie trzecim dwunastego okrążenia Nagashima zaliczył wysiadkę. Na szczęście Japończyk opanował sytuację. W tym momencie Marini posiadał nad nim blisko 1,5 sekundy przewagi. Tymczasem Lowes przypuścił skuteczny atak na Caneta i próbował gonić Martina. Tracił jednak do niego blisko dwie sekundy przewagi.

Na dziesięć okrążeń przed metą sytuacja w czołówce wydawała się opanowana. Marini posiadał około 1,5 sekundy przewagi nad Nagashimą, natomiast Japończyk już ponad dwie sekundy. Lowes odjechał od Caneta i gonił Martina. Dopiero na dziewiętnastym miejscu jechał Joe Roberts, który zdobył pole position w Katarze i wyścig zakończył na czwartej pozycji.

Marini i Nagashima prezentowali tempo nieosiągalne dla Martina. Japończyk próbował zniwelować stratę do Mariniego, co w jednym z zakrętów o mało nie zakończyło się wywrotką. Różnica między nimi oscylowała jednak w granicach 1,5 sekundy. Martin natomiast musiał obawiać się utraty podium, gdyż zbliżał się do niego Sam Lowes. Syahrin zdołał uporać się z Gardnerem.

Na pięć okrążeń walka o zwycięstwo i trzecie miejsce zapowiadała się na zaciętą do samego końca. Na razie bliżej ataku był Lowes, który zniwelował stratę do Martina na mniej niż sekundę. Ciekawie zapowiadał się także pojedynek o ósme miejsce. W grupie tej znajdował się Luthi, który zaliczył uślizg przedniego koła w „dziewiątce” i pożegnał się z wyścigiem. W grze więc pozostali Baldassarri, Bastianini i Vierge.

Marini niezagrożony sięgnął po zwycięstwo. Nagashima musiał zadowolić się drugim miejscem, jednak utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najniższy stopień podium wywalczył Martin, które nie dał się Samowi Lowesowi. Samotnie na wysokiej piątej lokacie dojechał debiutant Aron Canet. Kolejne pozycje zajęli Syahrin i Gardner. „Balda” ostatecznie wygrał pojedynek o ósme miejsce. Obronił się przed „Bestią” i Vierge, który zamknął czołową dziesiątkę.

Wyniki wyścigu
Pos Rider Nat Team Bike Time
1 Luca Marini ITA SKY Racing Team VR46 (KALEX) 39m 23.297s
2 Tetsuta Nagashima JPN Red Bull KTM Ajo (KALEX) 39m 24.568s
3 Jorge Martin SPA Red Bull KTM Ajo (KALEX) 39m 28.135s
4 Sam Lowes GBR EG 0,0 Marc VDS (KALEX) 39m 29.497s
5 Aron Canet SPA Inde Aspar Team Moto2 (SPEED UP) 39m 34.091s
6 Hafizh Syahrin MAL Inde Aspar Team Moto2 (SPEED UP) 39m 38.875s
7 Remy Gardner AUS Onexox TKKR SAG Team (KALEX) 39m 40.723s
8 Lorenzo Baldassarri ITA Flexbox HP 40 (KALEX) 39m 42.713s
9 Enea Bastianini ITA Italtrans Racing Team (KALEX) 39m 42.802s
10 Xavi Vierge SPA Petronas Sprinta Racing (KALEX) 39m 42.887s
11 Stefano Manzi ITA MV Agusta Forward Racing (MV AGUSTA) 39m 44.566s
12 Hector Garzo SPA Flexbox HP 40 (KALEX) 39m 44.702s
13 Augusto Fernandez SPA EG 0,0 Marc VDS (KALEX) 39m 47.847s
14 Nicolo Bulega ITA Federal Oil Gresini Moto2 (KALEX) 39m 49.529s
15 Simone Corsi ITA MV Agusta Forward Racing (MV AGUSTA) 39m 50.600s
16 Edgar Pons SPA Federal Oil Gresini Moto2 (KALEX) 39m 55.863s
17 Joe Roberts USA Tennor American Racing (KALEX) 39m 57.248s
18 Jake Dixon GBR Petronas Sprinta Racing (KALEX) 39m 59.729s
19 Lorenzo Dalla Porta ITA Italtrans Racing Team (KALEX) 40m 6.996s
20 Andi Farid Izdihar INA IDEMITSU Honda Team Asia (KALEX) 40m 7.186s
21 Jesko Raffin SWI NTS RW Racing GP (NTS) 40m 26.181s
22 Kasma Daniel MAL Onexox TKKR SAG Team (KALEX) 40m 32.752s
23 Marcos Ramirez SPA Tennor American Racing (KALEX) + 1 lap
Thomas Luthi SWI Liqui Moly Intact GP (KALEX) DNF
Fabio Di Giannantonio ITA HDR Heidrun Speed Up (SPEED UP) DNF
Marcel Schrotter GER Liqui Moly Intact GP (KALEX) DNF
Marco Bezzecchi ITA SKY Racing Team VR46 (KALEX) DNF
Bo Bendsneyder NED NTS RW Racing GP (NTS) DNF
Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (KALEX) DNF
Jorge Navarro SPA HDR Heidrun Speed Up (SPEED UP) DNF

Źródło: www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

komentarze 4

  1. Machnę jakiś komentarz żeby pusto nie było :D

    Nagashima w miarę stabilnie, chyba jednak może się liczyć w walce o mistrzostwo.

    Szkoda Speed Upów, przynajmniej tych z “głównej” ekipy, bo te od Aspara pojechały naprawdę dobrze.

  2. Wyścig dość nudny. Dla Luthiego chyba czas w MotoGP już definitywnie się kończy. Chyba pora poszukać sobie miejsca w WSBK. Marini wedlug mnie faworyt do mistrzostwa. Na papierze wygląda pewniej niż Nagashima. Choć chciałbym żeby to Japończyk zgarnął majstra. Miła odmiana :) szkoda Bezzecchiego. Kolejny duży plus dla Caneta. Mile zaskoczenie to Lowes i powracający Syahrin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,460 sek