Home / Moto2 / Moto3 / TT Assen: Drugie zwycięstwo Arbolino w sezonie!

TT Assen: Drugie zwycięstwo Arbolino w sezonie!

Tony Arbolino po pasjonującej walce z Lorenzo Dalla Portą odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. Dzięki zaledwie jedenastej lokacie Arona Caneta kierowca Leopard Racing zniwelował stratę punktową do zaledwie siedmiu „oczek”. Podium dopełnił Jakub Kornfeil. Zdobywca pole position, Niccolo Antonelli, poniósł ogromne straty po tym, jak przejechał niepotrzebnie dłuższą nitkę toru, sądząc że otrzymał karę.

Startujący z pole position Antonelli utrzymał prowadzenie na starcie. Za nim podążali Arbolino i Tatsuki Suzuki. Kolejne pozycje zajmowali Kaito Toba, Ai Ogura, Romano Fenati, Ayumi Sasaki, Jakub Kornfeil i Celestino Vietti. Aron Canet zamykał czołową dziesiątką, natomiast za nim znajdował się Lorenzo Dalla Porta.

Na drugim okrążeniu Toba awansował na drugą pozycję. Kółko później był już na czele wyścigu. Na ósme miejsce tymczasem awansował Dalla Porta. Na trzynastej lokacie podążał jego zespołowy partner, zwycięzca GP Katalonii, Marcos Ramirez.

Po pięciu kółkach na czele wyścigu znajdował się Arbolino przed Tobą, Antonellim, Fenatim, Kornfeilem i Dalla Portą. Na dziewiąte miejsce awansował Canet, natomiast na dwunaste Jaume Masia. Dopiero dwudziestą pozycję zajmował Alonso Lopez.

Na piętnaście okrążeń przed metą Tobę i Arbolino wyprzedzał Fenati. Czwarte miejsce przed Antonellim zajmował Dalla Porta. Kolejne pozycje zajmowali Kornfeil, Suzuki, Gabriel Rodrigo, Canet i Masia. Na siedemnastą lokatę spadł Ai Ogura, który pojedynkował się z Filipem Salaciem. Czech musiał odrabiać straty po tym, jak cudem uniknął upadku po potężnej wysiadce w ostatniej szykanie toru Assen. Tymczasem Riccardo Rossi otrzymał karę przejazdu przez dłuższą nitkę toru za zyskanie pozycji w nieregulaminowy sposób. W zakręcie piątym wywrotkę zaliczył Tom Booth-Amos – co ciekawe był pierwszym zawodnikiem, który wylądował „na deskach” w tym wyścigu.

Na dziesięć kółek przed metą Toba i Arbolino nadal prowadzili stawkę. Tymczasem Antonelli przejechał przez dłuższą nitkę toru i wypadł poza czołową dwudziestkę. Co ciekawe nie pojawiła się żadna informacja o sankcji, jaka miałaby zostać na niego nałożona. Najwidoczniej Włoch sądził co innego. Na tym etapie rywalizacji bardzo dobrze spisywał się Darryn Binder, który wmieszał się w walkę o podium. Do czołowej dziesiątki awansowali także Masia, Albert Arenas i Dennis Foggia. Dopiero na trzynastej lokacie znajdował się lider tabeli, Canet.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jeszcze na tym samym okrążeniu po raz pierwszy na czele stawki znalazł się Dalla Porta. Włoch miał szansę znacząco zniwelować straty punktowe do Caneta. Hiszpan nie prezentował bowiem wysokiej formy, jadąc dopiero na szesnastej lokacie. Do czołówki dołączyli także Kornfeil i Suzuki. Straty odrabiał Antonelli, który awansował na siedemnaste miejsce. Tymczasem Fenati otrzymał ostrzeżenie za przekraczanie regulaminowej nitki toru.

Na siedem okrążeń przed metą problemy techniczne wyeliminowały z wyścigu Jaumego Masię. Wywrotkę w „dziesiątce” natomiast zaliczył jego rodak Arenas. Kilka chwil później w „piątce” zbiorowe lądowanie „na deskach” zaliczyło kilku zawodników – wśród nich znaleźli się liderujący przez wiele okrążeń Kaito Toba, a także Tatsuki Suzuki, Celestino Vietti i Raul Fernandez. Wyścig prowadził Dalla Porta przed Fenatim, Kornfeilem, Arbolino, Foggią i Binderem.

Na pięć kółek przed metą ostro do przodu ruszył Jakub Kornfeil. Czech otrzymał jednak karę przejazdu przez dłuższą pętlę toru za ścięcie ostatniej szykany toru. W niej doszło do kontaktu pomiędzy Arbolino i Fenatim, w konsekwencji czego ten drugi wypadł poza czołową dziesiątkę. Chwilę potem w zakręcie piątym z wyścigiem pożegnał się Darryn Binder. Okrążenie później w tym samym miejscu jego los podzielił Andrea Migno.

Na dwa okrążenia przed metą Kornfeil odbył karę przejazdu przez dłuższą nitkę toru. Pozycję lidera przejął Dalla Porta, do którego jednak zbliżał się Arbolino. Kornfeil powrócił na optymalną linię toru na trzecim miejscu, przed Rodrigo. Duży awans odnotowali Ramirez, John McPhee i Ogura, którzy zajmowali odpowiednio miejsca 5-7.

Ostatnie kółko to niezwykle pasjonująca walka pomiędzy Dalla Portą i Arbolino. Tony przeprowadził skuteczny atak na kierowcę Leopard Racing jeszcze przed szykaną. Lorenzo nie był w stanie go skontrować. Dla Arbolino to drugi triumf w sezonie. Podium dopełnił Kornfeil, który wyprzedził Rordrigo. Ramirez stracił piątą lokatę na rzecz McPhee i Ogury. Na ósme miejsce awansował Antonelli, natomiast czołową dziesiątkę dopełnili Foggia i Lopez. Jedenaste miejsce zajął Fenati przed Canetem, do którego już zaledwie siedem punktów traci Dalla Porta. Ostatnie punkty przypadły w udział Kazukiemu Masakiemu, Filipowi Salacowi i Sergio Garcii.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu Moto3 o TT Assen w Holandii:
1 Tony Arbolino ITA VNE Snipers (Honda) 38m 3.113s
2 Lorenzo Dalla Porta ITA Leopard Racing (Honda) 38m 3.158s
3 Jakub Kornfeil CZE Redox PruestelGP (KTM) 38m 4.675s
4 Gabriel Rodrigo ARG Kömmerling Gresini Moto3 (Honda) 38m 5.271s
5 John McPhee GBR Petronas Sprinta Racing (Honda) 38m 5.314s
6 Ai Ogura JPN Honda Team Asia (Honda) 38m 5.377s
7 Marcos Ramirez SPA Leopard Racing (Honda) 38m 5.549s
8 Niccolò Antonelli ITA SIC58 Squadra Corse (Honda) 38m 5.693s
9 Dennis Foggia ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 38m 5.871s
10 Alonso Lopez SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) 38m 6.013s
11 Romano Fenati ITA VNE Snipers (Honda) 38m 6.029s
12 Aron Canet SPA Sterilgarda Max Racing Team (KTM) 38m 6.194s
13 Kazuki Masaki JPN BOE Skull Rider Mugen Race (KTM) 38m 6.380s
14 Filip Salac CZE Redox PruestelGP (KTM) 38m 6.850s
15 Sergio Garcia SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) 38m 15.818s
16 Can Oncu TUR Red Bull KTM Ajo (KTM) 38m 15.909s
17 Ayumu Sasaki JPN Petronas Sprinta Racing (Honda) 38m 15.913s
18 Makar Yurchenko KAZ BOE Skull Rider Mugen Race (KTM) 38m 16.007s
19 Andrea Migno ITA Bester Capital Dubai (KTM) 38m 36.459s
20 Stefano Nepa ITA Reale Avintia Arizona 77 (KTM) 38m 39.182s
21 Riccardo Rossi ITA Kömmerling Gresini Moto3 (Honda) 38m 54.177s
22 Ryan Van De Lagemaat NED Qnium Racing (KTM) 39m 35.472s
23 Tom Booth-Amos GBR CIP Green Power (KTM) 39m 51.622s
Darryn Binder RSA CIP Green Power (KTM) DNF
Celestino Vietti ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) DNF
Raul Fernandez SPA Sama Qatar Angel Nieto Team (KTM) DNF
Kaito Toba JPN Honda Team Asia (Honda) DNF
Tatsuki Suzuki JPN SIC58 Squadra Corse (Honda) DNF
Albert Arenas SPA Sama Qatar Angel Nieto Team (KTM) DNF
Jaume Masia SPA Bester Capital Dubai (KTM) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

Komentarze: 1

  1. Czyli jednak 13. zwycięzcy pod rząd nie będzie. Dalla Porta mógł nim być, ale Arbolino w ten sposób przerwał to pasmo.

    Brawo Kornfeil, że pomimo kary zdobył 3. miejsce. Szkoda że nie wygrał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,290 sek