Home / Moto2 / Moto3 / GP Japonii: Fenati wygrywa! Walka o tytuł trwa!

GP Japonii: Fenati wygrywa! Walka o tytuł trwa!

Joan Mir nie wykorzystał pierwszej szansy na zdobycie tytułu mistrzowskiego, choć tak naprawdę, wystarczyło, by finiszował przed Romano Fenatim. Hiszpan jednak nie istniał w trudnych warunkach na torze Motegi w wyścigu Moto3 o GP Japonii. Fenati przeciwnie – Włoch zrobił wszystko, aby w walce o tytuł pozostać: odniósł zwycięstwo i zmniejszył stratę w klasyfikacji generalnej do 55 punktów, przy 75 punktach do zdobycia do końca roku w ostatnich trzech wyścigach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fenati jest po zwycięstwie w GP Japonii samodzielnym rekordzistą w liczbie zwycięstw w klasie Moto3 od czasu jej powstania w 2012 roku. Włoski zawodnik wygrał już po raz dziesiąty.

Drugie miejsce w GP Japonii zajął Niccolo Antonelli, natomiast trzeci był niespodziewanie Marco Bezzecchi na motocyklu Mahindry, która już pożegnała się z oficjalnym wystawianiem zespołu w najniższej klasie. Przypomnijmy, że wyścig został opóźniony i skrócony do 13 okrążeń po tym, jak w Warm-upie doszło do wycieku oleju z maszyny Andrei Migno. Kolejny wyścig już za tydzień – będzie to GP Australii na torze Phillip Island.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.