Home / Moto2 / Moto3 / GP Katalonii: Trzeci triumf z rzędu Marqueza! Wywrotka “Baldy”!

GP Katalonii: Trzeci triumf z rzędu Marqueza! Wywrotka “Baldy”!

Alex Marquez, niesiony falą wznoszącą, sięgnął po trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem na torze Montmelo pod Barceloną! Dzięki temu objął prowadzenie w tabeli. Podium dopełnił weteran serii, Thomas Luthi oraz Jorge Navarro. Tuż za podium znalazł się zdobywca pole position Augusto Fernandez oraz debiutant Enea Bastianini. Wywrotkę w „dziesiątce” zaliczył Lorenzo Baldassarri, który w konsekwencji spadł na czwartą lokatę w tabeli.

Startujący z pole position Fernandez stracił prowadzenie na rzecz Luthiego. Trzecie miejsce zajmował Sam Lowes. Wyścig od początku nie układał się liderowi klasyfikacji generalnej. W czwartym zakręcie doszło bowiem do jego kontaktu Remy’ego Gardnera. W efekcie Australijczyk wypadł z toru, natomiast Włoch spadł na trzynastą pozycję.

Luthi i Fernandez systematycznie oddalali się od Lowesa, natomiast za Anglikiem podążali Fabio DiGiannantonio, Alex Marquez, Enea Bastianini, Jorge Navarro, Xavi Vierge i Brad Binder. Czołową dziesiątkę zamykał Simone Corsi. Na jedenaste miejsce awansował Balda, którego motocykl nie odniósł poważniejszych uszkodzeń.

Marquez i DiGia zdołali wyprzedzić Lowesa, jednak w tym momencie posiadali ponad półtorej sekundy straty do Luthiego i Fernandeza. Corsi stracił z kolei pozycję na rzecz Baldassarriego i Luki Mariniego. Na skutek problemów technicznych z wyścigu wycofał się natomiast Iker Lecuona.

Młodszy z braci Marquezów systematycznie odrabiał straty do pierwszej dwójki. Fernandez natomiast nieustannie naciskał Luthiego. Straty odrabiał Balda, który wyprzedził Brada Bindera. Skuteczny atak na reprezentanta RPA przeprowadził także Marini.

Na osiemnaście kółek przed metą Fernandez przypuścił skuteczny atak w “dziesiątce” na Luthiego. Coraz bliżej nich znajdowali się Marquez i DiGia. Dwa okrążenia później Szwajcar powrócił na prowadzenie na prostej start-meta. Na tym samym kółku w zakręcie dziesiątym wywrotkę zaliczył lider tabeli „Balda”! Włoch nie uszkodził motocykla, jednak nie był w stanie go już odpalić i musiał wycofać się z rywalizacji.

Sytuacja ta sprawiała, że Marquez z Luthim stali przed szansą odebrania kierowcy Sito Ponsa pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Hiszpan zdołał wyprzedzić Fernandeza w sekwencji zakrętów 1-2. W tym samym miejscu skuteczny atak na „Bestię” przypuścił także Jorge Navarro. Do czołowej dziesiątki awansował Marcel Schrotter, który wyprzedził Lukę Mariniego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na trzynaście okrążeń przed metą skuteczny atak na prostej start-meta na Fernandeza przeprowadził DiGia. Na siódmą pozycję po wyprzedzeniu Vierge i Lowesa awansował Schrotter. Na czele znajdowali się Luthi i Marquez, którzy systematycznie budowali przewagę.

Dwa kółka później jadący na trzeciej lokacie DiGia dołączył do grona ofiar dziesiątego zakrętu. Na kolejnym okrążeniu jego los podzielił Stefano Manzi. O zwycięstwo pojedynkowali się Luthi z Marquezem, natomiast o najniższy stopień podium Fernandez z Navarro.

Na dziewięć okrążeń przed metą w pierwszym zakręcie Marquez wyprzedził Luthiego, natomiast Navarro Fernandeza. Między pierwszą i drugą dwójką różnica oscylowała w granicach dwóch i pół sekundy. Samotnie na piątej lokacie podążał Bastianini. Kolejne pozycje zajmowali Schrotter, Vierge, Marini i Lowes. Czołową dziesiątkę dopełniał Tetsuta Nagashima.

Na pięć kółek przed metą Marquez posiadał już blisko sekundę przewagi nad Thomem Luthim. Podobna różnica dzieliła Navarro i Fernandeza. O siódmą pozycję pojedynkowali się Vierge i Marini. Przyrodni brat Rossiego próbował wyprzedzić Hiszpana w „dziesiątce”, jednak złe wyjście z zakrętu sprawiło, że Vierge odzyskał pozycję.

Marquez, niczym w transie, jechał po trzecie zwycięstwo z rzędu. Wyraźnie spuścił z tonu Luthi, do którego zbliżali się Navarro i Fernandez. Do końca wyścigu pozostawały jednak zaledwie trzy okrążenia. Pewnie na piątej pozycji podążał Bastianini. O szóstą pozycję pojedynkowali się natomiast Marini i Vierge, którzy wyprzedzili Schrottera.

Kierowca Marc VDS ostatnie kółko rozpoczął z przewagą blisko trzech sekund nad Thomem Luthim. Z każdym metrem stratę do niego odrabiał Navarro. Ostatecznie jednak Hiszpan pogodził się trzecim miejscem. Czwartą lokatę dowiózł zdobywca pole position Fernandez, z kolei piątą Bastianini. Walkę o szóste miejsce ze Schrotterem i Vierge wygrał Marini. Czołową dziesiątkę dopełnił Lowes i Nagashima. Pozostał punkty wywalczyli Binder, Andrea Locatelli, Nicolo Bulega, Simone Corsi oraz Jorge Martin. Na ostatnim kółku wywrotkę zaliczył Jake Dixon.

Za sprawą wywrotki Baldassarri spadł aż na czwarte miejsce w tabeli i traci do liderującego Marqueza dwadzieścia trzy punkty. Drugie miejsce ze stratą siedmiu “oczek” traci Luthi

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu Moto2 o GP Katalonii w Barcelonie:
Pos Rider Nat Team Bike Time
1 Alex Marquez SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 38m 25.678s
2 Thomas Luthi SWI Dynavolt Intact GP (Kalex) 38m 27.667s
3 Jorge Navarro SPA HDR Heidrun Speed Up (Speed Up) 38m 28.210s
4 Augusto Fernandez SPA FLEXBOX HP 40 (Kalex) 38m 29.480s
5 Enea Bastianini ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 38m 33.150s
6 Luca Marini ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 38m 39.674s
7 Marcel Schrotter GER Dynavolt Intact GP (Kalex) 38m 40.243s
8 Xavi Vierge SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 38m 40.631s
9 Sam Lowes GBR Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 38m 41.576s
10 Tetsuta Nagashima JPN ONEXOX TKKR SAG Team (Kalex) 38m 43.625s
11 Brad Binder RSA Red Bull KTM Ajo (KTM) 38m 46.569s
12 Andrea Locatelli ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 38m 46.608s
13 Nicolo Bulega ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 38m 48.030s
14 Simone Corsi ITA Tasca Racing Scuderia Moto2 (Kalex) 38m 50.870s
15 Jorge Martin SPA Red Bull KTM Ajo (KTM) 38m 52.810s
16 Dominique Aegerter SWI MV Agusta Idealavoro Forward (MV Agusta) 38m 56.073s
17 Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 38m 57.908s
18 Bo Bendsneyder NED NTS RW Racing GP (NTS) 38m 58.993s
19 Jonas Folger GER Petronas Sprinta Racing (Kalex) 39m 5.119s
20 Joe Roberts USA American Racing KTM (KTM) 39m 8.278s
21 Dimas Ekky Pratama INA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 39m 10.139s
22 Steven Odendaal RSA NTS RW Racing GP (NTS) 39m 13.301s
23 Marco Bezzecchi ITA Red Bull KTM Tech 3 (KTM) 39m 20.589s
24 Lukas Tulovic GER Kiefer Racing (KTM) 39m 25.454s
25 Xavi Cardelus AND Sama Qatar Angel Nieto Team (KTM) 39m 47.742s
Jake Dixon GBR Sama Qatar Angel Nieto Team (KTM) DNF
Stefano Manzi ITA MV Agusta Idealavoro Forward (MV Agusta) DNF
Fabio Di Giannantonio ITA HDR Heidrun Speed Up (Speed Up) DNF
Lorenzo Baldassarri ITA FLEXBOX HP 40 (Kalex) DNF
Iker Lecuona SPA American Racing KTM (KTM) DNF
Remy Gardner AUS ONEXOX TKKR SAG Team (Kalex) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarzy 5

  1. to co Brat załatwi mu Repsol Honde w przyszłym sezonie xd

  2. A wydawało się że to Balda zdominuje ten sezon…

  3. JL pokazał kto jest najlepszym team partnerem na świecie ;)

  4. Bedzie AM73 i MM93 HRC Repsol Honda team

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 0,587 sek