Home / Moto2 / Moto3 / GP San Marino: Marini z drugim zwycięstwem w sezonie!

GP San Marino: Marini z drugim zwycięstwem w sezonie!

Luca Marini sięgnął po drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie, dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Podium po pasjonującej walce dopełnili Marco Bezzecchi i Enea Bastianini. Po starcie z alei serwisowej jako ósmy linię mety przeciął zdobywca pole position Sam Lowes. Z powodu koronawirusa nie wystartował Jorge Martin. W konsekwencji Hiszpan traci do lidera tabeli 33 punkty.

Zawodnicy mieli do przejechania dwadzieścia pięć okrążeń. Na czoło stawki wyszedł Luca Marini. Tuż za nim znajdowali się Marco Bezzecchi i Enea Bastianini. Kolejne pozycje zajmowali Marcel Schrotter, Fabio DiGiannantonio i Xavi Vierge. Czołową dziesiątkę zamykali Augusto Fernandez, Thomas Luthi, Jorge Navarro i Marcos Ramirez. Przypomnijmy, iż zdobywca pole position Sam Lowes startował z alei serwisowej.

Duet zespołu Sky VR46 narzucał tempo rywalizacji. Marini poprawił nawet rekord toru z 2015 roku, który dotąd należał do Jonasa Folgera. Schrotter przeprowadził skuteczny atak na „Bestię”. Dobre tempo prezentował także Luthi, który jechał szósty. Do czołowej dziesiątki kosztem Ramireza awansował Hafizh Syahrin. Na jedenastym miejscu znajdował się natomiast Tetsuta Nagashima.

Po pięciu okrążeniach Marini i Bezzecchi posiadali przewagę blisko dwóch sekund nad Bastianinim. Dobrze jechał także czwarty Vierge. Wyraźnie tempo stracił Schrotter, który spadł na szóstą lokatę. Tymczasem w zakręcie trzecim wywrotkę zaliczył Hector Garzo.

Za Schrotterem utworzył się „pociąg” składający się z DiGii, Luthiego, Fernandeza i Navarro. Czołową dziesiątkę zamykał Nagashima. Na dwunaste miejsce awansował Joe Roberts.

Marini zbudował ponad sekundową przewagę nad Bezzecchim. Zwycięzca GP Styrii posiadał jednak nadal 1,5 sekundy przewagi nad Bastianinim. Pewnie na czwartej pozycji jechał Xavi Vierge. Schrotter uspokoił tempo, dzięki czemu oddalił się od DiGii. Włoch był natomiast naciskany przez Luthiego i Fernandeza. Tymczasem w „jedynce” z wyścigiem po raz kolejny pożegnał się jadący na dziewiątej lokacie Jorge Navarro. Dzięki temu do czołowej dziesiątki awansował Syahrin.

Bastianini z każdym okrążeniem niwelował stratę do Bezzecchiego. Tymczasem z tyłu doszło do większych przetasowań. Fernandez awansował na szóstą pozycję po skutecznym ataku na Luthiego i DiGię. Włoch spadł na ósme miejsce i był naciskany przez Nagashimę.

Na dziesięć kółek przed metą Marini stracił tempo w stosunku do Bezzecchiego, w efekcie czego czuł coraz większy oddech na plecach ze strony zespołowego partnera. Tymczasem błąd w szóstym zakręcie popełnił „Bestia”. Włoch, niczym Marc Marquez, cudem wybronił się z uślizgu przedniego koła, unikając wywrotki. Tyle szczęścia nie miał Izdihar, który „na deskach” wylądował w pierwszym zakręcie. Zdobywca pole position Sam Lowes, który startował z alei serwisowej, znajdował się już na siedemnastej lokacie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tymczasem na siedem okrążeń przed metą Marini pojechał za szeroko w czternastym zakręcie, w konsekwencji czego stracił prowadzenie na rzecz Bezzecchiego. Tyle szczęścia w “trzynastce” nie miał Schrotter, który pożegnał się z rywalizacją.

Na pięć kółek przed metą Bezzecchi utrzymywał się przed Marinim, jednak przyrodni brat Valentino Rossiego nie odpuszczał, trzymając młodszego kolegę z zespołu pod presją. Oddech na plecach Vierge czuł z kolei „Bestia”. Różnica między nimi oscylowała w granicach 0,8 sekundy.

Marini kilkukrotnie próbował ataków na rodaku, jednak Bezzecchi dzielnie się bronił. Skuteczny atak udał się w „ósemce”. Pojedynek kierowców SKY VR46 wykorzystali Bastianini i Vierge, którzy w okamgnieniu zniwelowali stratę. Tymczasem wywrotkę w zakręcie dwunastym zaliczył Hafizh Syahrin. Na jedenastą lokatę awansował Sam Lowes.

Na dwa okrążenia przed metą „Bestia” był już w kontakcie z zawodnikami SKY VR46. Blisko znajdował się także Xavi Vierge, mając duże szanse na zyskanie pozycji kosztem rywali w razie błędu. Na piątym miejscu podążał Fernandez, który wyprzedzał Luthiego, DiGię i Nagashimę. Do czołowej dziesiątki wskoczyli Aron Canet i Joe Roberts.

Złe wyjście z czternastego zakrętu Bezzecciego sprawił, że ostatnie okrążenie zaczynał z „Bestią” na tylnym kole. Marco jednak pojechał bezbłędnie, dzięki czemu nie dał szans na atak przyszłorocznemu zawodnikowi Ducati. Niezagrożony po zwycięstwo sięgnął Luca Marini. Najwyższą w sezonie czwartą lokatę zajął Xavi Vierge. Kolejne pozycje przypadły Fernandezowi, Luthiemu i DiGianantonio. Na ostatnim kółku, w trzecim zakręcie, wywrotkę zaliczył Tetsuta Nagashima. Dzięki temu linię mety jako ósmy przeciął Sam Lowes, który zdołał wyprzedził zarówno Robertsa, jak i Caneta.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
1 Luca Marini ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 40m 41.774s
2 Marco Bezzecchi ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 40m 42.573s
3 Enea Bastianini ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 40m 42.671s
4 Xavi Vierge SPA Petronas Sprinta Racing (Kalex) 40m 43.951s
5 Augusto Fernandez SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 40m 50.081s
6 Thomas Luthi SWI Liqui Moly Intact GP (Kalex) 40m 50.820s
7 Fabio Di Giannantonio ITA +EGO Speed Up (Speed Up) 40m 51.745s
8 Sam Lowes GBR EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 40m 58.259s
9 Aron Canet SPA Oceanica Aspar Team Moto2 (Speed Up) 40m 58.810s
10 Joe Roberts USA Tennor American Racing (Kalex) 40m 58.983s
11 Lorenzo Baldassarri ITA Flexbox HP 40 (Kalex) 40m 59.515s
12 Marcos Ramirez SPA Tennor American Racing (Kalex) 41m 0.926s
13 Lorenzo Dalla Porta ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 41m 3.720s
14 Simone Corsi ITA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) 41m 3.779s
15 Nicolò Bulega ITA Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 41m 6.178s
16 Jake Dixon GBR Petronas Sprinta Racing (Kalex) 41m 6.437s
17 Stefano Manzi ITA MV Agusta Forward Racing (MV Agusta) 41m 9.216s
18 Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 41m 14.445s
19 Bo Bendsneyder NED NTS RW Racing GP (NTS) 41m 17.618s
20 Kasma Daniel MAL Onexox TKKR SAG Team (Kalex) 41m 28.237s
Tetsuta Nagashima JPN Red Bull KTM Ajo (Kalex) DNF
Hafizh Syahrin MAL Oceanica Aspar Team Moto2 (Speed Up) DNF
Marcel Schrotter GER Liqui Moly Intact GP (Kalex) DNF
Andi Farid Izdihar INA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) DNF
Jesko Raffin SWI NTS RW Racing GP (NTS) DNF
Edgar Pons SPA Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) DNF
Jorge Navarro SPA +EGO Speed Up (Speed Up) DNF
Hector Garzo SPA Flexbox HP 40 (Kalex) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarzy 7

  1. Tito chyba powinien na wszelki wypadek, porozglądać się za ofertami w WSBK, bo może się okazać, że Ducati uprze się na dwóch Włochów w Avintii.
    Chyba tylko kwestia pieniędzy go uratuje.

  2. Jak myślicie, czy Gardnera zastąpi Biesiekierski?

  3. ja bym bardziej obawiał się że biesiekierski zastąpi kasma daniela . gardner jest na poziomie po prostu się wywraca a kasma daniel nie jest na poziomie I często się wywraca .

  4. Jak Bezzecchi będzie trzymał taką formę to może być trudnym rywalem dla Mariniego i reszty w walce o tytuł ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 0,752 sek