Home / Slider / IOM TT: McGuiness zwycięża w Senior TT i ustanawia nowy rekord toru

IOM TT: McGuiness zwycięża w Senior TT i ustanawia nowy rekord toru

top3

John McGuiness oficjalnie odzyskał tytuł Króla Gór zwyciężając w najbardziej prestiżowym wyścigu mijającego weekendu- Poker Stars Senior TT. Byliśmy jednocześnie świadkami historycznego wydarzenia ponieważ był to najszybszy wyścig w historii TT.

McGuiness już na pierwszym okrążeniu pobił rekord klasy Senior TT i jednocześnie ustanowił najlepszy czas na odcinku z Bungalow do Cronk-ny-Mona. W tym samym czasie James Hillier jak trzeci zawodnik uzyskał średnią 132mph na okrążeniu. Ten sam wyczyn powtórzyli Ian Hutchinson, Guy Martin oraz Michael Dunlop. Cała pierwsza piątka wykręciła 132mph (212.388km/h)!

hillier

Na drugim miejscu, za plecami John’a uplasował się właśnie Hillier. Trzeci był „Hutchy” który do mety dojechał z dziurawym wydechem. Ian miał czas o 20 sekund gorszy od McGuiness’a i nieco ponad 6 sekund od Hillier’a.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Początkowo wyścig zaczął się planowo, niestety na drugim okrążeniu wypadek miał Jamie Hamilton. Zawodnicy musieli ustawić się na Grandstart na nowo a wyścig skrócono do 4 okrążeń. Jamie Hamilton miał kraksę na Cronk-y-Voddy. Jego stan jest krytyczny, niedługo później został przetransportowany do szpitala w Wielkiej Brytanii

king

Hillier początkowo prowadził w sekcjach Glen Helen, Ballaugh Bridge oraz Ramsey kiedy pokazano czerwoną flagę. Po wznowieniu wyścigu był najszybszy między Bungalow a Grandstart. Na innych odcinkach Mountain Course nie było już mocnych na McGuiness’a. Po ponownym starcie złapał fantastyczne tempo, przy Grandstart miał ponad sekundę przewagi nad „Hutchy’m”.

bmwguy

John nabierał wiatru w żagle, w Ramsey przewaga wzrosła do prawie dwóch sekund i ponad dziewięciu nad 3 Hillier’em. Na drugim kółku McGuiness pobił rekord Bruce’a Anstey’a z zeszłego roku. Team John’a popisał się świetnym pit stopem po którym przewaga lidera wzrosła do prawie 10 sekund nad drugim w klasyfikacji Hutchinson’em. Wtedy też swoje bariery przełamywał Guy Martin który wykręcił 132.359mph.

Na 3 okrążeniu McGuiness dalej liderował a Guy Martin wskoczył na 4 miejsce. W Sulby na pomiarze prędkości jego BMW rozwinęło 194,5 mph (Prawie 313km/h). McGuiness ukończył okrążenie z 16’sekundowym prowadzeniem które powiększył do 19 przy Glen Helen

deanr1m

Mając już tak potężne prowadzenie John trochę się uspokoił, Hutchinson trochę zbliżył się do Hillier’a lecz uszkodzony wydech w jego Kawasaki sprawiał problemy i na mecie miał już 6 sekund straty do drugiego James’a.

Guy Martin zameldował się na 4 miejscu, przed poobijanym Michael’em Dunlop’em. Conor Cummins rzutem na taśmę w ostatniej sekcji awansował na miejsce 6. Peter Hickman zanotował kolejny świetny występ, wykręcił ponad 131mph i zameldował się na 7 miejscu. Na 8 miejscu Bruce Anstey, za nim David Johnson który jest teraz najszybszym Australijczykiem na Mountain Course. Najszybszą dziesiątkę zamyka Michael Rutter.

Zobaczmy ostatnią sekcję w wykonaniu John’a McGuiness’a

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Olek

Komentarze: 1

  1. Gdy myślisz o wyscigu Senior TT myślisz McGuinness !! Szkoda ze Martin znow nie wygrał nic chlopak stara sie chyba az za bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,211 sek