Home / Slider / IOM TT: Michael Dunlop daje emocjonalne zwycięstwo Tyco BMW!

IOM TT: Michael Dunlop daje emocjonalne zwycięstwo Tyco BMW!

Pierwszy wyścig tegorocznego Isle of Man TT już za nami. Zwyciężył Michael Dunlop, który zadedykował ten triumf tragicznie zmarłemu partnerowi zespołowemu, Danowi Kneenowi, który stracił życie dwa dni wcześniej po wypadku na trasie Mountain, przewracając się w treningach. Dla Dunlopa to 16. zwycięstwo na Wyspie Man w TT.

Sensacyjnie przez pierwsze okrążenia jechał Dean Harrison i wydawało się, że może wygrać ten wyścig. W dalszej części zaczął tracić wypracowaną wcześniej przewagę, ostatecznie zmuszony był wycofać się przedwcześnie, oddając prowadzenie Michaelowi Dunlopowi, który dowiózł dużą przewagę do mety. Drugą pozycję zajął Conor Cummins na Hondzie, a trzeci był James Hillier na Kawasaki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ian Hutchinson, który wrócił do ścigania niedługo przed startem tegorocznego Isle of Man TT (po kontuzji z zeszłego roku), wycofał się w połowie wyścigu, plasując się w połowie stawki.

Wyniki wyścigu Superbike TT (czołowa 15.):

Pełne wyniki wyścigu pod tym linkiem.

Źródło: .iomtt.com
Fot. facebook.com/tycobmw

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,160 sek