Home / Slider / Isle of Man TT: Michael Dunlop wyrównuje dorobek Mike’a Hailwooda!

Isle of Man TT: Michael Dunlop wyrównuje dorobek Mike’a Hailwooda!

Po wczorajszym emocjonującym wyścigu Superbike TT, w poniedziałek udało się rozegrać dwa wyścigi w ramach Isle of Man TT: pierwszy Supersport TT oraz pierwszy Sidecar TT. Swoje 14. zwycięstwo zdobył wczorajszy pechowiec (awaria motocykla): Michael Dunlop na Yamasze zespołu MD Racing. Anglik podobnie jak wczoraj Ian Hutchinson (dziś także Yamaha), musiał mocno napocić się by odnieść zwycięstwo: od początku liczyła się tylko dwójka, z Jamesem Hillierem (JG Speedfit Kawasaki) włącznie.

Dunlop wypracował sobie niewielką przewagę nad Hillierem po tym, jak ten liderował w połowie pierwszego okrążenia (z czterech, składających się na cały wyścig). Hillier jednak nie poddawał się i odzyskał pierwsze miejsce. Z sektora na sektor różnice zmieniały się na korzyść jednego bądź drugiego zawodnika. Dopiero na ostatnim kółku Dunlop zdecydowanie oderwał się czasowo od rywala i ukończył zmagania z 13-sekundową różnicą. Wyrównał osiągnięcie Mike’a Hailwooda, które to wczoraj pobił Hutchinson. Dzisiaj „Hutchy” zajął piątą pozycję.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Trzecia pozycja przypadła w udziale Peterowi Hickmanowi (Triumph Trooper Beer). Dla Hilliera druga pozycja to już dziesiąte podium na Wyspie Man. Czwartym miejscem musiał zadowolić się William Dunlop (Yamaha IC Racing), podczas gdy niespodziewanie, Hutchinson po dominacji w Supersportach w 2015 i 2016 roku, i 11. kolejnych pozycjach na podium w całym IOM TT, tym razem znalazł się na piątej pozycji.

W klasyfikacji Joey Dunlop TT Championship Hutchinson i Hickman mają tyle samo – 36 punktów. Hillier ma ich 33. W TT Privateer’s Championship liderem jest Horst Saiger, który był dziś 17, przed Samem Westem i Craigiem Neve, który był dziś najlepszym z prywaciarzy dzięki 14. pozycji (wszyscy na Kawasaki).

Upadek i kontuzję odniósł dziś w wyścigu Supersportów Tom Weeden, który upadł w sekcji Brandywell i został zabrany do szpitala Nobles. Lekarze zdiagnozowali uraz klatki piersiowej i pleców.

W drugim poniedziałkowym wyścigu, a jednocześnie pierwszym w tym roku wyścigu Sidecarów, zwyciężyli bracia Ben i Tom Birchall, pokonując Johna Holdena i Lee Caina o 25.6s. Trzecie miejsce zdobyła załoga Dave Molyneux – Dan Sayle.

Wyniki wyścigu Supersport TT:

Źródło, fot. iomtt.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.