Home / Moto2 / Moto3 / Japonka Shizuka Okazaki z dziką kartą w Moto3

Japonka Shizuka Okazaki z dziką kartą w Moto3

shizuka_wildcard_1-630x415

Na torze Motegi w klasie Moto3 zobaczymy aż dwie zawodniczki. Obok regularnie startującej Marii Herrery w najbliższy weekend z dziką kartą wystartuje Japonka Shizuka Okazaki.

Urodzona w 1992 roku Shizuka Okazaki zadebiutuje w wyścigu najniższej kategorii Mistrzostw Świata na swoim domowym torze w najbliższy weekend. Zawodniczka, którą zobaczymy w barwach zespołu Honda TSR3 Teluru & Kohara swoją karierę rozpoczęła w wieku 10 lat. Obecnie ściga się w serii All Japan Road Race Championship w kategorii J-GP3 i w tym sezonie zajmuje 6. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po raz pierwszy w sezonie 2016 zobaczymy w stawce dwie kobiety. W ubiegłym roku stałymi zawodniczkami Moto3 były dwie Hiszpanki: Maria Herrera i Ana Carrasco. Carrasco wypadła jednak ze stawki wraz z końcem ubiegłorocznego sezonu.

Okazaki będzie pierwszą Japonką startującą w wyścigu Motocyklowych Mistrzostw Świata od 1995 roku. W latach 1992-1995 w kategorii 125cc ścigała się Tomoko Igata i to właśnie do niej należy najlepszy z dotychczas uzyskanych przez panie rezultatów – 7. miejsce podczas GP Czech w 1995 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: corsedimoto.com

AUTOR: W.K.

komentarze 3

  1. Jak byłem młodszy to lubiłem Japonki. Azjatki ogólnie.

    Dzisiaj raczej Czeszki, Ukrainki. Głównie słowianki, ale Amerykanki też nie są złe.

    Ogólnie dobra zmiana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,441 sek