Home / Moto2 / Moto3 / John McPhee wciąż chce przejść do Moto2

John McPhee wciąż chce przejść do Moto2

John McPhee przyznał, że rozważa przeniesienie się do kategorii Moto2 już w sezonie 2019. Jeżeli jednak pozostanie w najniższej klasie grand prix, nie będzie czuł się rozczarowany. 24-latek startuje regularnie w Moto3 od 2013 roku. Ma na koncie jedno zwycięstwo, w GP Czech 2016. Pierwszy raz w tym roku stanął na podium na Sachsenringu, w GP Niemiec. Przegrał tylko z Jorge Martinem i Marco Bezzecchim. To jego powrót na podium po ponadrocznej przerwie.

Gorączka transferowa w Moto2 i Moto3 trwa w najlepsze i McPhee chciałby do niej dołączyć. „Na razie moja przyszłość jest niejasna. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że wydaje się optymistyczna. Mamy oferty, ale nic nie jest jeszcze w pełni zagwarantowane. Ale tak, jest kilka możliwości, z których jestem zadowolony. Mamy nadzieję, że po letniej przerwie albo kilku kolejnych wyścigach będę wiedział więcej i coś powiem.” – przyznał Brytyjczyk.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Moto2 było było moim głównym celem zanim nie minęło kilka wyścigów, które nie poszły zgodnie z planem. Teraz patrzę też na możliwość pozostania w Moto3. KTM pracuje naprawdę dobrze. Nie ma powodu, dla którego nie chciałbym tego kontynuować.” – dodał. „Patrzę na obie strony, ale wszystko dzieje się bardzo szybko. Wciąż jest coraz mniej i mniej dostępnych miejsc, ale i tak oferty jakie mam, są mocne. Czuję się z tym pozytywnie.”

Źródło: motorsport.com
Fot. johnmcphee.co.uk

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 1,302 sek