Home / Moto2 / Moto3 / Jorge Martin przejdzie do Moto2

Jorge Martin przejdzie do Moto2

Świetnie radzący sobie w tym roku w wyścigach Moto3 Jorge Martin już “zaklepał” sobie miejsce w Moto2, niezależnie od tego, czy uda mu się zdobyć tytuł mistrzowski. Hiszpański zawodnik podpisał dwuletnią umowę z ekipą Red Bull KTM Ajo i zajmie miejsce Miguela Oliveiry, który awansuje z kolei do MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Martin już w zeszłym roku pokazał się ze znakomitej strony. Dziewięciokrotnie wygrywał kwalifikacje, dziewięć razy stawał na podium, i w końcu wygrał po raz pierwszy wyścig grand prix, triumfując w kończącym sezon GP Walencji. W tym roku jest jeszcze lepiej: wygrał trzy razy – w Katarze, USA oraz we Włoszech. Na razie jest jednak drugi w generalce.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,399 sek