Home / Moto2 / Moto3 / Kara sześciu pozycji na starcie GP Japonii dla Joana Mira (+wideo)

Kara sześciu pozycji na starcie GP Japonii dla Joana Mira (+wideo)

Zwycięzca GP Aragonii Joan Mir uratował zwycięstwo w domowej rundzie i otrzymał karę “jedynie” sześciu pozycji na starcie za nagłe zmiany kierunku jazdy na tylnej prostej podczas ostatniego okrążenia w niedzielnym wyścigu.

Hiszpan bronił w ten sposób swojej pozycji przed Fabio di Giannantonio i Eneą Bastianinim. Rywale nie mieli wątpliwości, że były to niebezpieczne manewry.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Wił się jak wąż. Każdy za nim robił to samo, ale on był w tym zbyt agresywny. Przy tej szybkości było to niebezpieczne.” – mówił di Giannantonio.

Dyrekcja Wyścigowa po wszystkim zdecydowała, że Mir złamał przepis 1.21.2, mówiący: “Zawodnicy muszą jechać z odpowiedzialnym podejściem, nie mogąc powodować ryzyka dla innych uczestników lub rywali.” W GP Japonii zatem na starcie Mir ustawi się sześć pozycji dalej niż lokata wywalczona w kwalifikacjach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Co by nie powiedzieć, to była mistrzowska zagrywka.

  2. Akurat w Moto3 i nawet w Moto2, gdzie tunel aero ma takie znaczenie, manewry w stylu Mira nie powinny być karane a jeżeli to tak jak teraz. Kara symboliczna. Musi być to jest, ale specjalnej szkody nie wyrządzi. I tak Mir będzie w stanie odrobić różnicę holując się za poprzednikami. Takie to szachy. W szczególności na ostatnim okrążeniu, gdy ważą się losy wygranej, powinno być ciche przyzwolenie na walkę. To są (mają być) wojownicy a nie …. jak w F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 0,439 sek