Home / Moto2 / Moto3 / Kent w zastępstwie Antonellego podczas GP Niemiec

Kent w zastępstwie Antonellego podczas GP Niemiec

Danny Kent znów w Moto3! W najbliższy weekend, podczas GP Niemiec na torze Sachsenring brytyjskiego zawodnika zobaczymy w barwach zespołu Red Bull KTM Ajo na miejscu Niccolo Antonellego, który nabawił się urazu dysku między szóstym i siódmym kręgiem szyjnym w sobotę przed wyścigiem w Assen.

Sezon 2017 Kent rozpoczął z ekipą Kiefer Racing. Po dwóch pierwszych rundach tego roku współpraca została jednak zakończona. Brytyjczyk na tor powrócił we Francji, gdzie z dziką kartą wystartował w barwach Red Bull KTM Ajo w Moto3. Kilka tygodni później, podczas GP Włoch, dosiadł motocykla pośredniej kategorii w zastępstwie Ikera Lecuony w zespole Interwetten. GP Niemiec będzie drugą w tym roku rundą w najniższej kategorii dla Danny’ego Kenta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nie mogę się doczekać, aby ponownie rywalizować w ekipie Red Bull KTM Ajo – tym razem na Grand Prix Niemiec. Sachsenring jest również jednym z moich ulubionych torów. Oczywiście będę potrzebował trochę czasu, aby przyzwyczaić się do charakterystyki motocykla Moto3, ponieważ na Mugello wróciłem do Moto2. W każdym razie jestem pewien, że możemy uzyskać dobry wynik, ciężko pracując razem z zespołem. Chcę podziękować Akiemu Ajo, Red Bullowi, KTM i całemu zespołowi, którzy dali mi tę okazję.” – powiedział Kent.

Danny Kent ma w tym roku na swoim koncie 6 punktów zdobytych w Moto3 i 3 punkty w Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: bikesportnews.com

AUTOR: W.K.

komentarze 4

  1. gdyby zdobvł punkty w MotoGP, czy przypadkiem nie byłby pierwszym, który punktował w jednym sezonie w trzech kategoriach?

    • Hm zależy jak liczyć historię MotoGP (czy z 500ccm czy bez) bo o ile pamiętam to byli tacy, co w JEDEN WEEKEND WYGRYWALI w trzech kategoriach ;p Ale zakładam, że chodzi Ci o tych kilka lat, kiedy mamy Moto3, Moto2 i MotoGP. To byłby pierwszym, ale nie będzie ;p

  2. Jeden rozczarowujący zawodnik zastąpi drugiego, równie rozczarowującego:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,370 sek