Home / Moto2 / Moto3 / Połowa stawki upada na oleju w Moto3! (+wideo)

Połowa stawki upada na oleju w Moto3! (+wideo)

Wyścig o GP Francji w klasie Moto3 został przerwany już po drugim okrążeniu. W wypadku ucierpiała niemal połowa stawki. Winowajcą trzeba uznać jednego z zawodników – prawdopodobnie był to Adam Norrodin, choć sędziowie powinni od razu zareagować i przerwać zmagania – nie zauważyli oni po prostu oleju, który wylewał się z motocykla. Początkowo obwiniano Jakuba Kornfeila. Do Centrum Medycznego trafili Bulega, Antonelli i Mir.

Już na pierwszym okrążeniu doszło do zderzenia czterech zawodników. Powtórki pokazały, że już w chwili upadku olej zaczął rozlewać się po torze. Norrodin mimo to wrócił na tor i przejechał pełne okrążenie, brudząc tor na całej długości. Już na drugim okrążeniu w to miejsce wpadła stawka i wszyscy po kolei – w sumie kilkunastu zawodników – zaczęli upadać. Natychmiast wywieszono czerwoną flagę. Wyścig zostanie opóźniony.

Kliknij, aby pominąć reklamy

MASSIVE Moto3 pile up!

We've NEVER seen anything like it!Nearly half the #Moto3 field down in one turn!#FrenchGP

Posted by MotoGP on Sonntag, 21. Mai 2017

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Rossi wygra ktoryś wyścig jeszcze w sezonie 2019?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,363 sek