Home / Moto2 / Moto3 / KTM w natarciu: Oliveira i Binder na 3 i 5 miejscu

KTM w natarciu: Oliveira i Binder na 3 i 5 miejscu

Miniony wyścig Moto2 na pewno zostanie zapamiętany, ponieważ Miguel Oliveira i Brad Binder zajęli kolejno 3 i 5 miejsce. Jest to najlepszy rezultat zespołu Red Bull KTM Ajo w tym roku. „Czuję się tak, jakbym miał najlepszy motocykl w stawce.” – powiedział zachwycony Binder.

Miguel Oliveira zdobył na torze MotorLand Aragón szóste podium dla Red Bull KTM Ajo w tym sezonie. Po świetnym starcie z pole position Portugalczyk stracił kontakt z czołówką. W drugiej połowie wyścigu skrócił jednak dzielący go dystans do zwycięzcy z 3 do 0,6 sek. „To był dobry i solidny weekend. To podium po nie najlepszej rundzie w Misano jest bardzo ważne.” – podkreślił Oliveira.

W generalnej klasyfikacji Moto2 Miguel Oliveira znajduje się na trzeciej pozycji i wyprzedził Alexa Márqueza. „Przez cały weekend czułem się mocny, ale od początku wyścigu traciłem czas, którego do końca wyścigu nie mogłem nadrobić. Mimo to ta runda Grand Prix była dla nas pozytywna. Teraz nadszedł czas na wyścigi w Azji i Australii, które bardzo lubię. Tam zazwyczaj mam dobre wyniki. W Motegi znowu damy z siebie wszystko.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

(Brad Binder)

Tegoroczny debiutant w Moto2 Brad Binder startował do niedzielnego wyścigu z dwudziestej pozycji. Reprezentant Republiki Południowej Afryki pokazał się jednak ze świetnej strony i nadrobił aż piętnaście pozycji kończąc wyścig w Top 5. Już na trzecim okrążeniu był dziesiąty, a na siedem okrążeń przed metą starał się wyprzedzić Toma Lüthiego. Binder stracił do Szwajcara tylko 0,150 sek!

„To wystarczający powód, żeby być zadowolonym. Podczas rozgrzewki czułem się znacznie lepiej niż w sobotę. Byłem o trzy dziesiąte sekundy szybszy niż na kwalifikacjach. Przed wyścigiem byłem podekscytowany, ponieważ wiedziałem, że jeśli wszystko pójdzie dobrze mogę dogonić zawodników czołówki.”

„Na początku było trudno, ale byłem cierpliwy i wyprzedzałem kolejnych rywali. Nie potrafię podziękować mojemu zespołowi wystarczająco za to, co dla mnie zrobił. Czułem się tutaj tak, jakbym miał najlepszy motocykl w stawce. Podczas poniedziałkowego testu wypróbujemy kilka nowych części i popracuję nad swoim stylem jazdy. Myślę, że będzie to kolejny krok naprzód.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opracowanie własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 0,482 sek