Home / Moto2 / Moto3 / KTM wycofuje się z Moto2!

KTM wycofuje się z Moto2!

Koniec z krótkotrwałą, pełną hierarchią zespołów KTM-a w wyścigach grand prix i pucharze Red Bulla: w przyszłym sezonie austriacki producent zamierza skończyć ze startami w Moto2, a swoje fabryczne motocykle w Moto3 zmienią nazwę na Husqvarny. Sezon 2019 po przejściu na silniki Triumpha nie jest tak dobry jak wcześniejsze. Marka KTM zostanie więc oficjalnie tylko w Red Bull Rookies Cup i MotoGP.

KTM wystawiał już maszyny pod marką Husqvarna w latach 2014 i 2015, a podium zdobywał na nich Danny Kent. KTM potwierdził, że na sezon 2020 planuje zupełnie nowy motocykl tej marki. Na razie nie wiadomo, czy inne, prywatne ekipy będą korzystały z nazwy KTM, czy też one również zmienią nazwę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół Ajo, który prowadzi fabryczne zgłoszenie KTM-a w Moto2, wróci więc na podwozia Kalex, z którymi mistrzostwo wraz z Johannem Zarco zdobywał w latach 2015 i 2016. Zmiany mają pozwolić austriackiej marce na pełne skupienie się na MotoGP, gdzie KTM podpisał nową, pięcioletnią umowę na dalsze starty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. No i akurat wygrali wyścig, szkoda bo kalex zdominuje tę serię na lata

  2. Dlaczego używają nazwy Husqvarna skoro (chyba) ta marka należy do BMW?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 0,545 sek