Home / Gry / LeanGP – symulator motocykla już niedługo na rynku (+wideo)

LeanGP – symulator motocykla już niedługo na rynku (+wideo)

Fani gier motocyklowych nie mają takiego szczęścia, jak fani wyścigów czy rajdów samochodowych. Podczas gdy ci drudzy mogą przebierać w różnego rodzaju kontrolerach, domowego symulatora motocykla praktycznie nie dało się stworzyć. Teraz ma być inaczej, ponieważ w Hiszpanii powstaje takie właśnie urządzenie. Sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy na Kickstarterze.

Sami autorzy opisują swój sprzęt jako pierwszy taki w historii, który będzie dostępny dla każdego, za przyzwoitą kwotę. Do tej pory istniały co prawda takie symulatory, ale co najwyżej pozwolić sobie na nie mogły salony gier. Kontroler LeanGP ma ma działać zarówno z komputerami PC, jak i konsolami Playstaion, Xbox oraz Nintendo. Możliwa jest również współpraca ze smartfonami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Aby lepiej oddać wrażenia z jazdy motocyklem, LeanGP będzie działało razem z goglami VR. Na razie cena, jaką autorzy tego urządzenia podali na swojej stronie, to 1199 euro. Póki co, na wysyłkę mogą liczyć tylko ci, którzy wsparli projekt na kickstarterze. Poniżej możecie zobaczyć kilka filmów, prezentujących LeanGP.

Źródło: vrhunters.pl, leangp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

 1. symulator?
  gibanie się na kiju ktoś nazwał symulatorem?
  kiera sztywna, a powinny być jakieś siłowniki (analogiczne jak w kierownicach do giercowania)
  później taki z kat.B zejdzie z “symulatora”, wsiądzie na 125 i …nara

  żaden wysiłek zrobić taki symulator:
  – szeroka podstawa
  – 4 -6 sprężyn
  – kawałek simsona
  – uchwyt na pada ps/xbox
  pospawać, poskręcać

  odpalić konsolę, na “symulatorze” zamontować pada, w grze ustawić sterowanie żyroskopem i wioooo

  • niby tak, ale takie video nie za wiele pokazuje. Jest coś, czego nigdy nie osiągniesz w symulatorze o tak prostej konstrukcji, a bardziej zaawansowana (z odwzorowaniem siły odśrodkowej) będzie kosztować krocie. Niestety bez siły odśrodkowej nie możesz wykonać realnego pochylenia motocykla.
   Ciekawi mnie fakt, czy w ogóle skręcanie polega na przeciwskręcie, czy na “przepychaniu” motocykla z lewej do prawej. Mam nadzieję, że to pierwsze, ale po filmiku nie jestem tego taki pewien.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,339 sek