Home / Moto2 / Moto3 / Mattia Pasini super-rezerwowym Moto2

Mattia Pasini super-rezerwowym Moto2

Kolejne szanse startów w Moto2 dostanie Mattia Pasini. Włoch, który nie ukończył GP Hiszpanii w Jerez z powodu upadku, pojedzie w najbliższych wyścigach w barwach zespołu PETRONAS Sprinta Racing, zastępując w nim kontuzjowanego na treningach Khairula Idhama Pawiego. Malezyjczyk opuści co najmniej dwie rundy Moto2.

Pawi w sobotę przeszedł zabieg operacyjny w Barcelonie, z pozytywnym efektem. Uraz był jednak bardzo groźny – doszło do otwartego złamania małego palca prawej dłoni, co wyklucza zawodnika ze ścigania przez co najmniej sześć – osiem tygodni.

Kliknij, aby pominąć reklamy

33-letni Pasini, który nie znalazł etatu w tym sezonie, ma na koncie 12 zwycięstw w grand prix, 19 razy zdobywał pole position, 18 razy stawał na podium. W sumie wziął udział w aż 228 wyścigach, we wszystkich klasach, włącznie z MotoGP. W zespole Petronasa wróci na motocykl Kalexa, który zna bardzo dobrze. W GP Ameryk, gdzie pierwszy raz w tym roku był zawodnikiem zastępującym, był bardzo bliski wywalczenia podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 0,456 sek