Home / Slider / Miesiąc więzienia za wtargnięcie na trasę Isle of Man TT

Miesiąc więzienia za wtargnięcie na trasę Isle of Man TT

Widz, który w poniedziałek nie zastosował się do instrukcji osób funkcyjnych podczas treningowych przejazdów Isle of Man TT, trafił do więzienia. 67-letni James Ford opóźnił poniedziałkową sesję, utrudniając pracę stewardów na torze Mountain. W czasie, gdy na tor mieli wyjechać zawodnicy, wybrał się na przechadzkę wzdłuż trasy.

Stewardzi skontaktowali się z dyrektorem całej imprezy, który przybył na miejsce i usłyszał od widza: „Nie ruszam się stąd. Jeśli wezwiesz policję, upewnij się, że to wielcy chłopcy.” Incydent miał miejsce w okolicy Half Way House w Crosby, na siódmym kilometrze trasy o długości 60km. Prędkość, jaką w tym miejscu osiągają zawodnicy to około 200km/h.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nagłe przejście wzdłuż trasy wyścigu mogłoby mieć katastrofalne skutki, nie tylko dla tej osoby i zawodników, ale również i dla innych widzów.” – mówił po całym zdarzeniu oficer policji Andrew Reed. Ford, pochodzący z Yorkshire, został aresztowany. Skazano go na cztery tygodnie więzienia, nie będzie też mógł wrócić legalnie na Wyspę Man przez pięć lat.

Źródło: speedcafe.com
Fot. facebook.com/iomttofficial

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. I tak to się powinno zawsze załatwiać!

  2. Prawidłowo. Niestety w tle, wielka strata. Dwa poważne wypadki podczas kwalifikacji w tym jeden śmiertelny, nie żyje Dan Kneen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,077 sek