Home / Gry / Mistrz Polski stawia na eSport

Mistrz Polski stawia na eSport

Paweł Szkopek, jako pierwszy polski zawodnik wyścigów motocyklowych, postanowił profesjonalnie zaangażować się w eSport. Pod skrzydła dwunastokrotnego mistrza Polski i prowadzonego przez niego Szkopek Teamu trafił właśnie najszybszy Polak w wirtualnych mistrzostwach świata MotoGP, Mateusz Kapusta.

Na torach wyścigowych Szkopek osiągnął już niemal wszystko, będąc nie tylko dwunastokrotnym mistrzem kraju, ale także najszybszym Polakiem w MŚ FIM EWC oraz jedynym Polakiem, który ścigał się na pełen etat i punktował w prestiżowych MŚ World Superbike. Choć nie zamierza kończyć kariery i planuje w tym roku dalsze starty, Szkopek chce ponownie wyznaczyć szlaki dla młodszych pokoleń zawodników. Tym razem wirtualne. W tym celu najszybszy Polak “w realu” łączy siły z najszybszym polskim motocyklistą w eSporcie, Mateuszem Kapustą, który od 2017 roku regularnie ściga się w czołówce oficjalnych wirtualnych mistrzostw świata MotoGP.

Szkopek Team nie tylko pomoże Mateuszowi, rywalizującemu jako Gucio1846, przenieść doświadczenie z prawdziwych torów na te wirtualne, ale również zostanie głównym partnerem Polskiej Ligi eMotoGP, która startuje już 25 kwietnia. Sam Paweł także planuje stanąć do walki i na własnej skórze przekonać się, na ile doświadczenie zdobyte w najsłynniejszych wyścigach motocyklowych świata, jak 24h Le Mans, Bol d’Or czy Suzuka 8 Hours, pomoże mu w rywalizacji w kolejnej nowej serii. Tym razem wirtualnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zamiast czekać aż wreszcie ruszy sezon, postanowiłem przejąć inicjatywę i zrobić coś, o czym myślałem już od dłuższego czasu, czyli zaangażować się w cieszący się coraz większą popularnością eSport – mówi Paweł Szkopek. – Niedawno do Szkopek Teamu dołączył młody mistrz Polski Mateusz Hulewicz, którego chcemy doprowadzić do mistrzostw świata. Dzisiaj łączymy siły z Mateuszem Kapustą, który jest bez wątpienia najszybszym motocyklistą w polskim eSporcie. Kilka razy był bardzo blisko wirtualnego, światowego finału MotoGP i jestem przekonany, że nasza wymiana doświadczeń pozwoli mu zrobić kolejny krok. Jako Szkopek Team zaangażujemy się także w Polską Ligę eMotoGP, ale ja również nie mogę doczekać się swojego wirtualnego debiutu i ciekaw jestem, jak bardzo to nowe doświadczenie pomoże mi gdy wznowimy rywalizację w realnym świecie.”

„Jestem bardzo szczęśliwy z powodu dołączenia do Szkopek Teamu – dodaje Mateusz Kapusta. – To ogromny zaszczyt reprezentować, nawet wirtualnie, najlepszy polski zespół wyścigowy, mając dodatkowo wsparcie od swojego idola. Cieszę się, że moje dotychczasowe wyniki i motywacja do wygrywania zostały dostrzeżone przez Pawła Szkopka. To ogromny zastrzyk motywacji do jeszcze szybszej jazdy. Szkopek Team to zdecydowanie zwycięski zespół, w którym ścigają się najlepsi, dlatego dołożę wszelkich starań, aby taki pozostał również w świecie wirtualnych wyścigów.”

Więcej informacji o Pawle Szkopku i Szkopek Teamie na profilu www.facebook.com/SzkopekTeam/

Więcej informacji o Mateuszu Kapuście na profilu www.facebook.com/Gucio1846/

Zmagania Polskiej Ligi eMotoGP będzie można śledzić m.in. na stronie www.facebook.com/PolskaLigaMotoGP/

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Mega info!!!

    Świetnie Gucio! Cieszę się i gratuluję Ci bardzo bardzo :)

    Życzę Ci samych najlepszych linii wyścigowych :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,400 sek