Home / Moto2 / Moto3 / MV Agusta wraca do grand prix po 40 latach! Zbuduje motocykl Moto2

MV Agusta wraca do grand prix po 40 latach! Zbuduje motocykl Moto2

Po ponad 40 latach przerwy, ponownie motocykle MV Agusty zobaczymy w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Utytułowany włoski producent połączy swoje siły z zespołem Forward Racing i będzie ścigał się w pośredniej klasie Moto2.

Zespół Forward Racing, którego właścicielem jest Giovanni Cuzari, podpisał czteroletnią umowę z MV Agusta, na której czele stoi Giovanni Castiglioni. Celem jest powrót do wygrywania i z takim celem przygotowywana od jakiegoś czasu jest nowa maszyna, oczywiście z silnikiem Triumpha, jaki będzie w użyciu w Moto2 od 2019 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nowy motocykl ma wyjechać na tor w lipcu, na serię testów. Będzie to pierwszy prototyp, zbudowany przez MV Agustę od 42 lat. Marka ta ma bogatą historię: Giacomo Agostini, do którego należy największa liczba zwycięstw w grand prix, zdobywał pięć tytułów z rzędu w klasach 350ccm i 500ccm pomiędzy latami 1968 a 1972.

MV Agusta w ostatnim czasie mocno angażuje się w wyścigi. Od kilku lat wystawia motocykl w mistrzostwach świata World Superbike, jak i również w World Supersport, gdzie maszyna jest udostępniana ekipom prywatnym.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Z jednej strony fajnie, że taka marka chce dołączyć do Moto2, a później MotoGp.
    Z drugiej strony, to ja wolę najpierw zobaczyć ich zespół na liście startowej na 2019, zanim uwierzę że to wypali.

  2. Z tamtej marki,ktora osiagala sukcesy, dzisiaj zostala tylko nazwa i logo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,396 sek