Home / Moto2 / Moto3 / Nagashima: Zastanawiałem się, co czuł Shoya Tomizawa gdy wygrywał

Nagashima: Zastanawiałem się, co czuł Shoya Tomizawa gdy wygrywał

Tetsuta Nagashima niespodziewanie wygrał pierwszy w karierze wyścig – Japończyk triumfował w klasie Moto2 na torze Losail. Dokonał tego 10 lat po zwycięstwie swojego rodaka i przyjaciela, Shoyi Tomizawy, który w 2010 roku zginął tragicznie w Misano.

Po wyścigu Nagashima nie mógł nie odnieść się do tego, co w Katarze wydarzyło się dekadę wcześniej. Zwycięstwo zadedykował właśnie Tomizawie.

Nagashima dość niespodziewanie w tym roku trafił do czołowej w Moto2 ekipy Akiego Ajo. Miał już umowę w zespole SAG, jednak zrobił się wakat po tym, jak KTM zwerbował do MotoGP Ikera Lecuonę. Wolne miejsce dostał właśnie Japończyk.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Dwa ostatnie okrążenia były naprawdę długie. W ogóle nie czułem się jakbym już wygrał. Myślałem: “czy to już wreszcie koniec?” Byłem naprawdę zdenerwowany. Na ostatnim okrążeniu, między zakrętami #12 i #14, gdzie są trzy kolejne łuki w prawo, zastanawiałem się, czy Shoya czuł to samo co ja, gdy wygrywał, jakie miał myśli na ostatnim okrążeniu? Po tym aż do końca byłem już zaskakująco spokojny.” – powiedział Japończyk.

“W drugiej połowie wyścigu, kiedy wspiąłem się na czwarte czy piąte miejsce, utknąłem w zakręcie #1, spadłem na szóste miejsce. W tym momencie zacząłem jechać z poczuciem: “wszyscy, z drogi!” Moje tempo wyścigu było stabilne i byłem pewny, że mogę jechać szybciej. Chciałem się jakoś przebić do przodu.” – skomentował.

“Chwilę później prawie się przewróciłem w zakręcie #10, kiedy straciłem przyczepność przodu. Byłem niecierpliwy, ale potem nagle wróciłem na czwarte miejsce i pomyślałem, że może jednak dam radę to zrobić.” – dodał Nagashima.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Romantyk się znalazł…..raz na dziesieć lat któryś wygra i wielkie przemyślenia

  2. Jezu kto to pisał… Nie dodał Tomizawa tylko Nagashima.
    “Moje wyścigu było stabilne”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 0,444 sek