Home / Moto2 / Moto3 / Navarro szczęśliwy po pierwszym testach na Moto2

Navarro szczęśliwy po pierwszym testach na Moto2

jorge-navarro

Hiszpan Jorge Navarro zadebiutował na motocyklu kategorii Moto2 podczas dwudniowych testów na torze Jerez w Hiszpanii. Zawodnik ekipy Gresini Team  podsumowuję pozytywnie swój debiut i jest zadowolony ze swojego tempa.

W minionym sezonie kategorii Moto2, Hiszpan w pierwszych pięciu wyścigach, trzykrotnie stawał na podium. Podczas GP Katalonii Jorge zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. Niestety podczas treningu doznał dość poważnej kontuzji: złamał kość strzałkową i piszczelową lewej nogi przez co musiał być operowany. We wrześniu młody zawodnik wygrał kolejny wyścig, tym razem GP Aragonii. Sezon 2016 zakończył na trzecim miejscu.

Wiadomość o przejściu Navarro do Gresini Team została ogłoszona podczas GP San Marino. Hiszpan dołącza do pozostałych “awansującyh” zawodników (Binder, Quartararo, Locatelli, Bagnaia, Pawi) i w przyszłym sezonie będzie walczył o mistrzostwo w klasie pośredniej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas pierwszych testów na motocyklu Moto 2 w Jerez, hiszpański zawodnik wyjeździł, aż 157 okrążeń uzyskując swój najlepszy czas 1:43.756s co dało 14. pozycję pośród wszystkich zawodników. Były to pierwsze spotkanie z większym motocyklem, do którego musi się przyzwyczaić, szczególnie do większej masy wyścigowej maszyny.

Hiszpan nie kryje zadowolenia po pierwszych testach.  Mówi, że czuję się dobrze na motocyklu i czeka na kolejne jazdy testowe.  “Oczywiście na początku czułem dużą różnicę, w prędkości jak i w masie motocykla, porównując z Moto3. Zespół wykonał świetną robotę, bardzo mi pomagają,a ja z każdym ponownym wyjazdem na tor czułem się lepiej i pewniej. Podczas drugiego dnia pracowaliśmy głównie z tyłem, ale pod koniec dnia było lepiej i byłem zadowolony. Czekam na kolejne jazdy z Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: readmotorsport.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,520 sek