Home / Moto2 / Moto3 / Niki Tuuli zastąpi Khairudina w Moto2

Niki Tuuli zastąpi Khairudina w Moto2

 

Po odejściu z zespołu Zulfahmiego Khairudina, SIC Racing Team ogłosił, że jego miejsce od wyścigu o Grand Prix Francji do końca sezonu zajmie Niki Tuuli. Fin pojawił się w mistrzostwach świata po raz pierwszy w 2016 roku, kiedy wziął udział w trzech wyścigach kategorii WorldSSP. Dobra postawa w pierwszych startach zapewniła mu miejsce na sezon 2017 w zespole Kallio Racing. W sezonie 2018 Tuuli po pięciu wyścigach zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji kategorii World Supersport.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fiński zawodnik ma duże doświadczenie na motocyklach o pojemności 600cm3 co może pomóc mu szybko dostosować się do motocykla kategorii Moto2. “Przede wszystkim chcę podziękować SIC Racing Team za tę szansę. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się doczekać nadchodzących wyzwań. Moto2 to jedno z moich marzeń, a teraz jest rzeczywistością. Jeżdżę na motocyklu kategorii Moto2 od 2012 roku, pierwsze sześć lat Yamahą, a teraz w tym sezonie jeździłem Hondą. Oczywiście Moto2 różni się od Supersportów, ale SIC Racing Team to dobry zespół z dużym doświadczeniem, więc uważam, że pomogą mi dostosować się do kategorii Moto2.”

Oprócz nowego motoyckla Tuuli będzie musiał nauczyć się nowego toru podczas pierwszego weekendu w Grand Prix ponieważ nigdy nie ścigał się na Le Mans „Wszystko będzie dla mnie nowe w Le Mans, tor, motocykl i zespół, więc muszę iść małymi krokami. Teraz nie ma jakiejkolwiek presji, chcę się tylko nauczyć wszystkich nowych rzeczy. Oczywiście chcę osiągnąć jak najlepszy wynik jak to możliwe ale jednocześnie muszę być cierpliwy i skupiać się na aklimatyzacji w klasie Moto2 na każdym okrążeniu i w każdej sesji.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Aleksander Bala

Wyścigi motocyklowe zacząłem śledzić pod koniec sezonu 2014. Szybko stały się one moją największą pasją i już niedługo później, zacząłem o nich pisać. Lubię zdobywać wiedzę i dzielić się nią w aspektach takich jak: mentalność zawodników oraz przebieg ich kariery, rozwój technologii używanej w motocyklach, poszukiwania młodych talentów czy najciekawsze wydarzenia z przeszłości. Kontakt: [email protected]

komentarze 2

  1. Ale co w takim razie z jego posadą w SSP?

  2. Uff może teraz będzie lepiej. Bo w SSP to bidna ta honda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,529 sek