Home / Moto2 / Moto3 / Piątkowe postępy Biesiekirskiego w mistrzostwach świata

Piątkowe postępy Biesiekirskiego w mistrzostwach świata

18-letni Piotr Biesiekirski zadebiutował w motocyklowych mistrzostwach świata klasy Moto2, pokonując w sumie 32 okrążenia podczas dwóch piątkowych treningów wolnych przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Emilii-Romanii w Misano.

Jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce rozpoczął dzień od porannego treningu, w którym pokonał osiemnaście okrążeń, swój najlepszy czas uzyskując na ostatnim z nich.

W popołudniowej sesji zawodnik ekipy NTS RW Racing GP poprawił swój wynik o 1,3 sekundy, kończąc dzień na ostatniej, 29. pozycji, ze stratą 4,6 sekundy do lidera.

W sobotę o 10:55 zawodników czeka trzeci trening wolny, a o 15:10 kwalifikacje. Niedzielny wyścig rozpocznie się o 12:20 i będzie liczył 25 okrążeń.

„Misano okazało się pięknym, ale też bardzo trudnym torem – mówi Piotr Biesiekirski. – Wielu zawodników mówi, że to jeden z najtrudniejszych obiektów w kalendarzu. Przez cały dzień robiliśmy jednak regularne postępy, poprawiając czasy niemal do samego końca. Na ostatnim wyjeździe kilka razy wyjechałem szeroko i na ostatnich pięciu kółkach nie udało mi się już poprawić mojego wyniku, ale najważniejsze, że dobrze czuję się na motocyklu, a współpraca z ekipą układa się świetnie”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Chciałbym być dzisiaj o sekundę szybszy, ale wiem gdzie mogę się jeszcze poprawić jutro. Jednym z najtrudniejszych fragmentów jest sekwencja szybkich prawych zakrętów za tylną prostą, które wymagają ogromnej precyzji przy bardzo dużej prędkości. Wystarczy wjechać odrobinę za wąsko lub za szeroko w pierwszy z nich, aby stracić sporo czasu we wszystkich trzech”.

„Jutro popracujemy także nad setupem. Dzisiaj motocykl bardzo lekko się prowadził, co ułatwiło mi naukę toru, ale w sobotę skupimy się nad znalezieniem ustawień bardziej dostosowanych do warunków wyścigowych i mojego stylu jazdy. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale nie nakładam na siebie żadnej presji i podchodzę do tego weekendu jak do testu”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Będzie dobrze. Powodzenia 🙂

  2. Już jest dobrze a będzie jeszcze lepiej W stosunku do pierwszej poprawił czas o 1,3 a to jest dużo Dobra ,inni też będą poprawiać czasy ale nie o aż tyle Dziś Piotr powinien urwać jeszcze 1-1,5

    • Inni już i tak biją rekordy torów. Za wiele już nie urwą, bo nie ma już za dużego marginesu. Największy postęp siłą rzeczy poczyni Piotrek. I tego się trzymamy! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 0,477 sek