Home / Gry / Polscy gracze w międzynarodowych rozgrywkach eMotoGP

Polscy gracze w międzynarodowych rozgrywkach eMotoGP

Wystartował kolejny sezon ligi międzynarodowej RGC, w której w każdej z trzech kategorii startują polscy gracze i jednocześnie zagorzali fani motocyklowych mistrzostw świata.

Polacy coraz śmielej radzą sobie na arenie międzynarodowej zarówno w realnych wyścigach motocyklowych jak i w tych wirtualnych. W eMotoGP rozpoczął się kolejny sezon ligi międzynarodowej RGC w której startują najlepsi gracze na świcie, korzystający z konsoli PlayStation 5. W sezonie 2024 zaszło kilka zmian względem poprzednich rozgrywek, dlatego tym razem gracze mają do przejechania w weekend, aż dwa wyścigi pod rząd i tak przez jedenaście rund. Oczywiście na wirtualnym starcie nie mogło zabraknąć polskich zawodników. Ze względu na ograniczenia samej gry MotoGP 24 co do wielkości lobby, uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, względem uzyskiwanych czasów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tak oto w grupie trzeciej występują: Karol Szymański (mxkarol11, Ducati Lenovo), Kuba Lotz (kubalotz, Monster Energy Yamaha), Arkadiusz Więckowski (afdkj, Ducati Prima Pramac), Michał Misiek (MISIEK_79_PL, Ducati Gresini Racing) oraz Michał Wróbel (Oldboy_-81-, RedBull GasGas). Jest to zdecydowanie najliczniejsza grupa w historii rozgrywek, jeśli chodzi o polską narodowość.

W grupie pośredniej startuje samotnie Łukasz Dąbrowski (Waszka_46, RedBull GasGas).

W najszybszej grupie podobnie znajduje się tylko jedna polska flaga, którą reprezentuje Mateusz Kapusta (Gucio1846, Monster Energy Yamaha).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sezon jest długi, ale wszyscy nasi zawodnicy konsultują się ze sobą i wzajemnie pomagają, aby na koniec wirtualnego sezonu móc pochwalić się możliwie jak najlepszymi wynikami. Z roku na roku, tak jak i na żywo, tutaj również osiągamy coraz lepsze sukcesy. To daje kolejne nadzieje na jeszcze lepsze wyniki w zbliżających się mistrzostwach świata organizowanych przez Dornę. Wracając jednak do rozgrywek ligowych – te można śledzić online na kanale RGC w serwisie YouTube w soboty i w niedziele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,175 sek