Home / Gry / Polska Liga eMotoGP 2020, 3. runda: Drugie z rzędu zwycięstwo Jarka Jakubowskiego! (+wideo)

Polska Liga eMotoGP 2020, 3. runda: Drugie z rzędu zwycięstwo Jarka Jakubowskiego! (+wideo)

Trzecia runda Polskiej Ligi eMotoGP 2020 odbyła się na torze w Katalonii. W głównej ligowej grupie drugie zwycięstwo z rzędu wywalczył Jarek Jakubowski startujący na motocyklu Ducati. Na drugiej i trzeciej pozycji na podium stanęli kolejno Paweł Cygan oraz Michał Pilichowski.

Chyba wszyscy pamiętamy Grand Prix Katalonii i słynny pojedynek pomiędzy Valentino Rossim, a Jorge Lorenzo? Po kwalifikacjach do trzeciego wyścigu eMotoGP zapowiadały się podobne emocje. Nie było co prawda żadnego ataku w ostatniej chwili w ostatnim zakręcie, ale walki na torze nie brakowało od samego początku, podobnie jak nieprzewidzianych zdarzeń. Wyścig w Katolnii był zdecydowanie najbardziej emocjonującym z dotychczasowych. W głównej grupie zwycięzcą został Jarek Jakubowski startujący na Ducati, który pomimo kilku upadków zdołał odrobić straty i przebić się na szczyt. Wygrana w wyścigu pozwoliła objąć Jarkowi pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce tym razem przypadło Pawłowi Cyganowi, który również ściga się na motocyklu Ducati. Jest to jego pierwsze podium w tym sezonie, wywalczone równą i cierpliwą jazdą. Trzecie miejsce na podium przypadło Michałowi Pilichowskiemu (Yamaha), któremu niewiele zabrakło do triumfu. Niestety problemy techniczne gry pozbawiły Michała możliwości zmiany tylnej opony po kwalifikacjach, przez co cały wyścig jechał na zużytym tyle. Podczas wyścigowego streamu gościem specjalnym był Mateusz Kapusta (Szkopek Team) znany graczom MotoGP jako Gucio1846, który podzielił się odrobiną wiedzy i doświadczeniami ze swojego wirtualnego ścigania.

Kliknij, aby pominąć reklamy

1 miejsce: Jarek Jakubowski (Ducati) – „Jak było do przewidzenia po starcie było ciasno w pierwszym zakręcie. Niestety wyścig nie obył się dla mnie bez upadków i to spowodowało duża nerwowość podczas jazdy. Na nieszczęście Michała, który wystartował na starej oponie udało mi się dogonić i odebrać mu pierwsze miejsce. Gratuluję Pilichowi że w tej sytuacji obronił podium i xGypsy93 za drugie miejsce. Mam nadzieję że w Brnie obejdzie się bez problemów i będzie można obejrzeć widowisko na największym wyścigowym poziomie! Dziękuję wszystkim za doping i za wsparcie JCRacing.”

2 miejsce: Paweł Cygan (Ducati) – „To był pokręcony wyścig. Po nienajlepszych kwalifikacjach, spóźniłem start, do tego wywrotka w pierwszym zakręcie i spadek na ostatnie miejsce. Okropny scenariusz… Małymi krokami udało się konsekwentnie przebijać do przodu. Dziś pomogło szczęście jak i pech Pilicha związany z oponami. Przez chwilę najwyższy stopień był w zasięgu ręki, ale doświadczenie Jarula przeważyło o losach wyścigu. Gratulacje dla Jarula i słowa uznania dla Pilicha!”

3 miejsce: Michał Pilichowski (Yamaha) – „Wyścig w Katalonii był dramatyczny od samego początku do samego końca po tym jak okazało się już na samym starcie nie zdążyłem zmienić tylnej opony. Wiedziałem że w miarę dobre tempo wyścigowe będę miał przez pierwszych pięć okrążeń, więc starałem się budować przewagę. Później moje tempo zaczęło bardzo spadać i jechałem 2-3 sekund wolniej niż powinienem. Koniec końców udało się ukończyć wyścig na trzecim miejscu. Gratuluję Jarulowi i Gypsy podium. Będę starał się odrobić straty podczas kolejnego wyścigu w czeskim Brnie.”

W drugiej grupie wygrał Majkelmm (Yamaha), na drugim miejscu uplasował się TrackRider89 (Ducati) natomiast na trzecie miejsce wskoczył xrvcinx (Yamaha). W grupie trzeciej najszybszy okazał się Skill0710 (Ducati), drugą pozycję zajął leeches_13 (Ducati), a trzecie miejsce radradix (Yamaha).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Partnerami Polskiej Ligi eMotoGP są: Szkopek Team, Mateusz „Gucio1846” Kapusta, MOTOGP.PL, Świat Motocykli, In2Ride, JC Group, Foto Witch, Don’t Break, Mateusz Jagielski Motorsport Photographer oraz zespół rockowy Kruk. Czwarta runda Polskiej Ligi eMotoGP odbędzie się za tydzień w Brnie. Czy zobaczymy podobną walkę jak pomiędzy Rossim i Pedrosą w 2006 roku? Miejmy nadzieję!

Poniżej znajdziecie retransmisję wyścigu:

AUTOR: Gucio1846

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,298 sek