Home / Moto2 / Moto3 / Remy Gardner w euforii po pierwszym podium w karierze

Remy Gardner w euforii po pierwszym podium w karierze

Drugim zawodnikiem GP Argentyny w klasie Moto2 został Remy Gardner. Australijczyk spisuje się w tym roku znakomicie i zasłużenie plasuje się na pozycji wicelidera klasyfikacji generalnej. Gardner przyznał, że choć spodziewał się, że w końcu stanie na podium, to przekraczając metę czuł wielką radość.

“Trochę się spodziewałem, że mogę zdobyć takie miejsce, więc nie jest to dla mnie wielkie zaskoczenie. Ale również czuję radość, że to się w końcu stało. Przekraczając metę, czułem euforię. Nie byłem bardzo zaskoczony, bo od ubiegłego roku wiedziałem, że potrafię to zrobić. Miło po prostu zobaczyć, że wszystko się opłaciło.” – powiedział Remy Gardner.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Ostatnie dwa lata były trudne. Nie mieliśmy najnowszego sprzętu. To była jednak dobra szkoła. Z tym czym dysponowaliśmy i tak udało się wywalczyć kilka niezłych wyników, zdecydowanie lepiej przygotowało mnie to na ten rok. Teraz mój sprzęt jest bardzo dobry.” – dodał Australijczyk. Gardner przyznał też, że bardziej odpowiada mu motocykl z silnikiem Triumpha. “Ma nieco więcej momentu obrotowego, trochę w stylu MotoGP. Wciąż jednak musisz utrzymywać dobrą prędkość w zakręcie, więc tak jak rok temu w Moto2.”

“To bardzo pomaga cięższym zawodnikom. Nie jestem lekki jak piórko. Nie mam ciała, nadającego się do ścigania w Moto3, dostrzegam to nawet w Moto2. Mam ciało, pasujące do cięższych maszyn, niestety. Ale wciąż tu jestem. Trochę traciłem na prostej, ale udawało się to odrabiać na hamowaniach i w zakrętach.” – powiedział. “Nawet jeśli teraz jestem na drugiej pozycji, to wciąż przed nami 17 wyścigów. To będzie długi rok.” – zakończył.

Źródło: motorsport.com
Fot. facebook.com/remygardner87/

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy jesteś zaskoczony postawą Gardnera w tym roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Może Remy okaże się czarnym koniem tego sezonu. Ja bym chciał ;)

  2. To mój faworyt na ten sezon Moto2, narodowość zobowiązuje jednak :)

  3. Pierwszy raz jeździ na topowym sprzęcie w niezłym zespole i efekty są świetne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,632 sek