Home / Moto2 / Moto3 / Romano Fenati zrobi drugie podejście do Moto2!

Romano Fenati zrobi drugie podejście do Moto2!

Romano Fenati po zeszłorocznej zakończonej skandalem próbie awansu do Moto2, w 2018 roku spróbuje ponownie dostać się do pośredniej kategorii. Włoch awansuje do Moto2 wraz z obecnym zespołem, Snipers. Najprawdopodobniej, podwoziem będzie Kalex. Sponsorem zespołu pozostanie Marinelli Cucine.

Fenati miał dołączyć do Moto2 w 2017 roku w zespole VR46, ale rozstał się z ekipą Valentino Rossiego w połowie sezonu 2016. Ponownie rozpoczął więc kolejny rok w Moto3, a zaufała mu ekipa Marinelli Rivacold Snipers Honda. Włoch odwdzięczył się ambitną jazdą, zwycięstwem i pięcioma pozycjami na podium, choć do lidera mistrzostw świata, Joana Mira, traci aż 37 punktów.

“Bardzo chcieliśmy mieć Romany i mieliśmy rację. Poza wynikami sportowymi, udało się stworzyć wyjątkowy układ, który prowadzi do ciągłego progresu. Pracujemy, by od razu być konkurencyjnymi w Moto2, nie zapominając o obecnych mistrzostwach. Jesteśmy w połowie sezonu, a mistrzostwa Moto3 wciąż są otwarte.” – powiedział Stefano Bedon, menedżer zespołu.

Co mówi sam Romano Fenati? “Moto2? Wszystko zrodziło się jako żart, ale potem przekonaliśmy siebie nawzajem i dzięki panu Marinelli udało się zrealizować ten fantastyczny pomysł. Wszyscy jesteśmy zaangażowani jako jedna wielka rodzina.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,493 sek