Home / Moto2 / Moto3 / Sam Lowes spróbuje wrócić na GP Kataru

Sam Lowes spróbuje wrócić na GP Kataru

Sam Lowes ma nadzieję, że uda mu się wystartować w pierwszej rundzie sezonu Moto2 – w ten weekend na torze Losail. Przypomnijmy, że Brytyjczyk doznał złamania obojczyka i opuścił praktycznie wszystkie testy przedsezonowe. Do ścigania wróci więc “z marszu”, bez wcześniejszego przygotowania, jakie mają za sobą jego rywale.

Lowes kontuzji doznał na prywatnych testach w Jerez. W czwartek w Katarze ma przejść testy medyczne, po których okaże się, czy w ogóle będzie mógł wyjechać na tor podczas treningów, które ruszają już dzień później.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To była skomplikowana zima, ponieważ oczekiwałem pracy z moim nowym zespołem i świetnego przygotowania się do sezonu, tymczasem wszystko poszło źle i doznałem urazu. Na szczęście, mój zespół jest fantastyczny, a partner zespołowy Augusto (Fernandez) wykonał świetną robotę, sprawdzając wszystkie części bez mojej pomocy.” – powiedział były zawodnik MotoGP.

“Ja pracowałem bardzo ciężko nad rehabilitacją, a z moim ramieniem jest coraz lepiej. Po kontuzji moim głównym celem był powrót na wyścig w Katarze i rozpoczęcie weekendu. Jeśli lekarze uznają, że jestem sprawny by rywalizować, ten cel zostanie wypełniony.” – dodał Sam Lowes.

“Kolejnym celem, jeśli stan ramienia pozwoli, spróbuję ukończyć wyścig, idealnie byłoby zdobyć kilku punktów. Ale w takich przypadkach, bardziej niż zwykle musisz jeździć powoli, pozostać realistą i patrzeć, jak ręka reaguje.” – zakończył nowy zawodnik Marc VDS.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,418 sek