Home / Moto2 / Moto3 / Simone Corsi dołączy do Manziego w MV Aguście

Simone Corsi dołączy do Manziego w MV Aguście

W barwach MV Agusty w Moto2 w sezonie 2020 zobaczymy obecnego zawodnika tej ekipy – Stefano Manziego, wraz z doświadczonym Simone Corsim, który wraca do Moto2 na pełen etat po krótkiej przerwie. Przypomnijmy, że Simone Corsi jest wicemistrzem świata 125ccm z 2008 roku. Corsi jeździł już kiedyś w tym samym zespole w Moto2, tylko że wtedy jeżdżącym pod własnym szyldem Forward Racing.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Corsi zdobył wtedy kilka razy miejsce na podium. Potem przeszedł do Speed Up, a następnie Tasca Racing, ale w 2019 roku został zwolniony w połowie sezonu. Od tego czasu zaliczył jeszcze dwa starty w Moto2, w barwach RW Racing w zastępstwie za Stevena Odendaala. Corsi zajmie miejsce Dominique’a Aegertera, który jeszcze nie ogłosił planów na przyszły sezon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Ile jeszcze będą ciągnąć tego emeryta za uszy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 2,343 sek