Home / Moto2 / Moto3 / Sito Ponsowi grożą 24 lata więzienia za oszustwa

Sito Ponsowi grożą 24 lata więzienia za oszustwa

Dwukrotny mistrz świata 250ccm, a obecnie menedżer zespołu Moto2 – Sito Pons – został oskarżony o oszustwa podatkowe na kwotę 2,7 miiliona euro. Prokuratura, która postawiła zarzut, domaga się nie tylko zwrotu 12-milionowej grzywny, ale również szokująco wysokiej kary 24 lat więzienia. Warto zauważyć, że Sito Pons ma obecnie 60lat.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zarzuty dotyczą lat 2010-2014. Pons jako miejsce swojego zamieszkania podawał Księstwo Monako i Wielką Brytanię, unikając tym samym płacenia podatków w Hiszpanii, tymczasem jak ustalono w toku śledztwa, działalność gospodarczą i tak prowadził w Hiszpanii, niemal cały czas w niej przebywając.

Źródło: gpone.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. Chyba jakiś błąd się wkradł bo Sito Pons raczej nie ma 29 lat, tylko 60 (9 listopada skończy 61). Pozdro!

  2. kurde szkoda , jeśli się nie myle jego rodzina z pokolenie na pokolenie jezdzi otocyklami , edgar pons , miquel pons i ich tata

  3. Będzie, jak z Messim czy Ronaldo – “posmarują” dobrze sędziemu and company i dostanie niecałe 2 lata, co w hiszpańskim prawie oznacza, że nie trafi do paki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 0,424 sek